Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İran – Japonya İddaa Tahmini 24.08.22

İran – Japonya İddaa Tahmini 24.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri 2. tur F grubu ilk maçında İran Perşembe günü saat 19:00’da Japonya ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.45 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

İran kıtanın güçlü ülkelerinden biri ve son yıllarda bildiğiniz üzere üst düzey uluslararası turnuvalarda kıtayı sürekli temsil ediyorlar. Ellerinde hem tecrübeli hem de birbirlerini çok iyi tanıyan oyuncular var. Asya Kupası’nda çeyrek finalde Ürdün’e yenilerek hayal kırıklığı yaratmışlardı ama orada Japonya’yı 88-76 ile yendiklerinin de altını çizelim. Haddadi, Jamshidi, Yakhchali ve Kazemi yine bu maçta da bu pencerede de en güvendikleri isimler olacaklar.

Japonya ise Asya Kupası’nda sonrasında şampiyon olacak Avustralya’ya çeyrek finalde elenmişti. O maçtan farklı olarak kadrolarında Baba, Watanabe ve Fazekas gibi önemli isimler olacak ama yine takımın asıl yıldızı Hachimura’dan yoksun olacaklarının altını çizelim. Ayrıca buraya ilk turdan sadece 2 galibiyet taşıyabildikleri için işleri bir hayli zor olacak diğer rakipleri karşısında. 

Kıtanın iki güçlü ve iddialı takımının karşılaşmasını izleyeceğiz. İki hafta önce Japonya’da üst üste 2 hazırlık maçı yapmışlardı, kazanan Japonya olmuştu iki maçta da ama İran’ın yıldızları o maçta forma giymemişti. Şimdi kendi sahalarında oynamanın avantajına sahipler ve Haddadi, Jamshidi, Yakchali üçlüsünün liderliğinde hata yapmayacaklarını, tıpkı Asya Kupası’nda olduğu gibi kazanarak elemelerdeki avantajlarını koruyacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı:
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.45
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …