Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İsrail – Estonya İddaa Tahmini 03.07.22

İsrail – Estonya İddaa Tahmini 03.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri D grubu 6. maç gününde İsrail Pazar günü saat 20:30’da Estonya ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

İsrail 5 maçın ardından 2 galibiyet elde edebildi sadece ve kritik bir maça çıkacaklar. Kazanmaları drumunda diğer maçların sonucundan bağımsız olarak 2. tur biletini kapacaklar. Ama kaybederlerse Polonya’nın da Almanya’ya kaybetmesini bekleyecekler. Bu penceredeki ilk maçlarında Polonya deplasmanında çekişmeli bir mücadele sergilemişler ama uzatma sonunda 90-85 ile kaybetmişlerdi. Maccabi yeni oyuncusu Menco 15 sayı, 7 ribaund, Madar 14 sayı, Levi 10 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Zoosman 10 sayı, 6 ribaund, 7 asist ile o maçta direnen başlıca isimlerdi.

Estonya kıtanın vasat ekiplerinden biri ama ilk maçta Almanya’yı deplasmanda yenmeleri sayesinde 2 galibiyete ulaştılar ve ikinci tur şansları devam ediyor. Bu maçı kazanmaları durumunda diğer maçın sonucunu beklemeden tur biletini kapmış olacaklar. Kaybederlerse ise Polonya’nın da kaybetmesini bekleyeceekler, ikili averajda üstün oldukları için bu senaryoda da ikinci tur biletini kapan taraf olacaklar. Ancak bu penceredeki ilk maçlarında Almanya’ya evlerinde tam 31 sayı farkla yenilerek çok kötü sinyaller verdiklerini de belirtelim.

Polonya’nın kazanması durumunda bu maçın kaybedeni elenecek. Polonya kaybederse zaten bu maçtaki iki takım da sonuçtan bağımsız olarak adlarını üst tura yazdırmış olacaklar. İsrail’in elinde çok daha kaliteli ve tecrübeli bir kadro var. İlk maçta Polonya karşısında önde olmalarına rağmen yakalanmışlar ve kaybetmişlerdi. Bu maçta ise evlerinde oynamanın da avantajını kullanarak zayıf rakibe oyunun içinde kalma şansı tanımayacaklarını, dirençlerini erken kırarak çift haneli farklarla kazanacaklarını ve diğer maçın sonunu bekleyen taraf olmayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.46
Rexbet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.74
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …