Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İsrail – İsveç Millli Takımı 28.08.22

İsrail – İsveç Millli Takımı 28.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri J grubu mücadelesinde İsrail Pazar günü saat 21:00’da İsveç ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışlar.

İsrail buraya 3 galibiyet taşıyabilmişti ve aslında ilk 3 yarışında iddialı olabilecek bir ekipti. Ama ilk maçta Finlandiya karşısındaki kritik mücadeleyi tabi deplasmanda olmalarının da etkisiyle 79-73’lük skorla kaybederek şanslarını ciddi oranda kaybetmiş oldular. İkinci yarıda skor üretiminde sınıfta kaldıkları o maçta Sorkin 14 sayı, 8 ribaund, Levi 13 sayı, 4 ribaund ve Madar 11 sayı ile ayakta kalan isimlerdi. NBA oyuncuları Avdija ise beklentilerin çok altında kalarak sadece 8 sayı, 4 ribaund ile katkı verebilmişti.

İsveç buraya 2 galibiyet taşıyabilmişti ve dolayısıyla zaten ilk 3 yarışındaki şansları yok denecek kadar azdı. Hakanson’un da yokluğu ile beraber ilk maçta güçlü Almanya karşısında hiç direnemediler ve özellikle disiplinli, sert savunma karşısında çaresiz kaldılar. Evlerinde oynamalarına rağmen 50-67 gibi kalp kırıcı bir skorla yenildiler. Pantzar 11 sayı, 3 ribaund ve Birgander 8 sayı, 10 ribaund ile ayakta kalmaya çalışan isimlerdi. Hakanson’dan bu maçta da faydalanamayacaklar.

İki takım arasında elbette bir kalite ve seviye farkı var. İsrail her alanda rakibinden üstün bir takım ama yine de Finlandiya maçında özellikle ikinci yarıda sergiledikleri düşüşü görünce onların handikaplı galibiyeti pek güven vermiyor bana. Bunun yerine İsveç’in de kısır hücum performansını ve düşük tempolarda oynamasını dikkate alarak bu maçta İsrail’in kendisine gelip 80 sayılara ulaşması durumunda bile toplam baremin aşılmayacağını öngörüyorum, bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (166.5) – 1.48
Rexbet Oranı: ALT (166.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …