Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / İsrail’de 2 Oyuncuya Doping Cezası

İsrail’de 2 Oyuncuya Doping Cezası

İsrail Anti-Doing Komisyonu 2 oyuncuya daha ceza verdi.

Önümüzdeki sezon Hapoel Jerusalem forması giyecek olan ve aynı zamanda İsrail milli takımının da devşirme statüsündeki uzunu olan Richard Howell ile Birleşik Amerikalı forvet TaShawn Thomas 3 ay boyunca men cezası aldılar.

İsrail Anti-Doping Komisyonu daha önce iki farklı sporcuya dört yıl basketboldan men cezası vermişti. Ancak iki oyuncu da komisyonun itirazlarına karşın başka Avrupa liglerinde forma giyebilmiş ve bunun kurallara aykırı olmadığı tespit edilmişti.

Komisyon ayrıca Sonny Weems’e doping testine girmeyi reddetmesi sebebiyle bir ceza vermiş, skorer oyuncu bu ceza yüzünden kariyerine Anadolu Efes‘te devam etmesine karşın hiçbir yaptırımla karşılaşmamıştı.

Howell ve Thomas’ın da benzer şekilde bir ceza almasına rağmen başka bir ligde yola devam etmeleri muhtemel. Howell ile daha önce Darüşşafaka ile de ilgilenmiş ancak Jefferson hamlesi sonrası vazgeçmişti. Jefferson da yaşanan sakatlık probleminin ardından da yerini Evans ile doldurmuşlardı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Barcelona Bir Yıldızı Daha Kaptı!

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen Barcelona Lassa sizlere daha önce ilettiğim gibi …