Anasayfa / Genel / İstanbul BBSK Tofaş Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 29 Nisan 2017

İstanbul BBSK Tofaş Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 29 Nisan 2017

29 Nisan Cumartesi günü saat 14:00’de başlayacak Türkiye Basketbol Süper Ligi mücadelesinde play-off yarışından kopmak istemeyen İstanbul BBSK, bu yarıştaki en önemli rakiplerinden biri olan Tofaş’ı ağırlayacak. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da deplasman takımı lehine 1.5 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 164.5 olarak set edilmiş. İddaada 672 koduyla açılan maçta deplasman takımı için 1.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 165.5 olarak set edilmiş.

Koç Erdoğan’ın ekibi şuanda 11 galibiyetle 10.sırada ve halen play-off şansları devam ediyor. Kalan 3 maçlarında 2 maç geriden takip ettikleri Gaziantep’i yakalamaya çalışacaklar. Tabi bu konudaki en büyük rakipleri de kendilerinden bir maç önde olan bu maçtaki rakipleri Bursa temsilcisi Tofaş olacak. Kısacası bu maç iddialarını devam ettirebilmek için son şansları. Son 2 maçlarını da kazandılar ve moraller yüksek takımda. Takımın beyni olan Calloway ve en güvendikleri skor opsiyonu olan Armand bu maçta da ön plana çıkması beklenen isimler olacaklar. Ayrıca McCauley, Deniz, Markota, Gagic ile de pota altında hayli sağlam bir rotasyona sahipler. Bu sezon ortalama 77 sayı atıyorlar ve ligin vasat takımlarından biriler. Savunmada da yine vasat takımlardan biriler, maç başına 83 sayı görüyorlar potalarında. Özellikle kendi sahalarındaki maçlarda tempoyu yükseltiyorlar ve hücum performansları bir kaç gömlek artıyor, bol skorlu maçlar izliyoruz. Evlerindeki son 5 maçta da 164 sayı baremi aşıldı.

Tofaş şuanda 12 galibiyetle Gaziantep’in 1 maç gerisinde 9.sırada yer alıyor ve play-off şansları devam ediyor kalan 3 maçta. Onlar da bu maçtaki rakipleri gibi son 2 maçlarını kazandılar ve iyi durumdalar. Play-off yarışından uzaklaşmak istemiyorlar ve İstanbul BBSK’yı da potaya daha fazla sokmak istemiyorlar. Deplasmandaki bu maçta kazanmaları bu nedenle çok önemli. Sırp guard Micic’in iyileşmesi ve son maçlarda oynaması onlar için çok önemliydi. O varken tempoyu daha iyi kontrol edebilen koç Ene’nin ekibi, skor opsiyonlarını da çeşitlendirebiliyor. Mejia ve Crocker da Micic ile birlikte takımın önemli silahları. Bu sezon ortalama 81 sayı atıyorlar ve bu alanda lig ortalamalarının üzerindeler. İşin savunma tarafında ise orta şekerli bir takımlar, potalarında maç başına 81 sayı görüyorlar. Deplasmanda oynadıkları son 3 maçtan 2 tanesinde 164 sayı barajı açıldı.

İki takım da tempo yapmayı seven, açık alanda etkili olan skorer guardlara sahip. Bunun yanında İstanbul BBSK pota altında daha geniş bir rotasyona sahip ve evlerinde taraftar desteği olmamasına rağmen net bir şekilde daha iyi basketbol oynuyorlar. Tofaş’ın da deplasmanlarda pek iyi savunma yapmadığını düşündüğümüzde bu maçın bol skorlu geçeceğini ön görüyorum.

İddaa Oranı: Üst (165.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Üst (164.5) / 1.92

 Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir