Anasayfa / 2020 Tokyo Olimpiyatları / İtalya – Nijerya İddaa Tahmini 31.07.21

İtalya – Nijerya İddaa Tahmini 31.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları B grubu mücadelesinde İtalya Cumartesi saat 07:40’da Nijerya ile karşılaşacak. İddaa Nijerya lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış. 

İtalya turnuvanın iyi basketbol oynayan dişli ekiplerinden biri. İlk maçta geriden gelerek Almanya’ya 82-92 ile yenerek önemli bir avantaj yakalamışlardı. 2. maçlarında ise güçlü Avustralya karşısında iyi direnmişler ama 83-86 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta Fontecchio 22 sayı, 4 ribaund ve genç guard Mannion 21 sayı, 7 asist ile öne çıkan isimler olmuşlardı, Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Polonara da 12 sayı, 7 asist ile diğer çift haneli skor katkısı veren isimdi. 

Nijerya ise iyi işler çıkardığı hazırlık maçlarının ardından o performansı buraya taşımayı başaramadı. İlk maçta Avustralya’ya hiç direnemediler ve ikinci yarıda kopan mücadeleyi 84-67 ile kaybettiler. Son maçta ise Almanya’ya iyi direnseler de 92-99 ile yine kaybetmekten kurtulamadılar. O maçta Nwora 33 sayı, 7 ribaund ve Oni 15 sayı ile takımlarını ayakta tutan isimler olmuşlardı Okafor, Vincet, Agada, Metu, Udoh gibi isimlerin devre dışı olduğu bir mücadelede. 

Her ne kadar kağıt üstünde olmasa da oynanan basketbol açısından iki takım arasında net farklar var. İtalyanlar bu turnuvada oldukça istekli ve pozitif bir basketbol oynuyorlar. Hücumda iki yeni yıldızları Fontecchio ve Mannion liderliğinde çok iyi işler çıkardıkları gibi ellerinde Melli ve Gallinari gibi çok tecrübeli isimler de mevcut. Bu maçı kazanmaları durumunda grup ikinciliğini yani çeyrek finali garantileyecekler. Nijerya ise önce kendisi kazanıp sonra da Almanya’nın Avustralya’yı yenmesini bekleyecek grubu 3. tamamlayıp diğer üçüncülerin arasından sıyrılmaya çalışacak. Özetle işleri çok zor ve formda İtalya’nın işi böyle ince hesaplara bırakmayacağını, düşük handikapı da geçerek kazanarak çeyrek final biletini kapacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.48
Bets10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.95
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Andorra – Valencia İddaa Tahmini 23.10.21

İspanya Liga Endesa 7. hafta mücadelesinde Andorra Cumartesi saat 21:45’de Valencia ile karşılaşacak. İddaa ev …