Anasayfa / 2020 Tokyo Olimpiyatları / İtalya – Porto Riko İddaa Tahmini 01.07.21

İtalya – Porto Riko İddaa Tahmini 01.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan biri belirlemek için Belgrad’da düzenlene elemelerin B grubu mücadelesinde İtalya Perşembe saat 17:30’da Porto Riko ile karşılaşacak. İddaa Porto Riko lehine 7.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 9.5 olarak açıklamış.

Grupta normalde Senegal yer alıyordu ama takımdaki covid vakaları nedeniyle elemelerden çekildiler. Bu nedenle İtalya bu maçı kazandığı takdirde grubu lider olarak tamamlayarak yarı finale çıkacak ve ev sahibi güçlü Sırbistan ile finale kadar karşılaşmamış olacak. Koç Sacchetti’nin elinde Melli ve Polonara gibi iki tecrübeli, güvenilir uzun var. Ayrıca Spissu, Serie A’nın MVP’si Tonut ve Alba ile iyi bir sezon geçiren Fontecchio da kısa rotasyonundaki önemli silahlar konumundalar. 

Porto Riko ise normal şartlarda Senegal sağlıklı bir şekilde burada olabilseydi onlarla ikincilik mücadelesi verecek, Avrupa takımlarına göre bir hatta bir kademe altta olan bir ekip. Evet ellerinde Browne ve Clavell gibi iki önemli kısa var ama hem pota altı rotasyonları çok sınırlı, hem de bu 2 isim dışında uluslararası tecrübe seviyeleri çok düşük. Dolayısıyla bu tarz Avrupa takımlarına karşı işleri çok ama çok zor oluyor ki hazırlık maçlarında Sırbistan, Yunanistan ve Hırvatistan gibi takımlara karşı bunu görmüştük.

İtalya’nın öncelikli olarak Melli ve Polonara ile sınırlı yeteneklere sahip olan Porto Riko uzunlarına karşı pota altında üstünlük kuracaklarını tahmin ediyorum. Ayrıca İtaya’nın savunmada iyi iş çıkaran kısaları ve Browne ile Clavell’e fazla nefes aldırmayacaklarını, bu nedenle de Porto Riko’nun hücum etkinliğinin sınırlı, kısır kalabileceğini düşünüyorum. Öncelikli tercihim İtalya’nın handikaplı galibiyeti olacakken alternatif olarak ise Porto Riko için açılmış olan baremden alt seçeneğine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.49
Bets10 Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

almanya bbl basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Braunschweig – Brose Bamberg İddaa Tahmini 23.10.21

Almanya easyCredit BBL 5. hafta mücadelesinde Braunschweig Cumartesi saat 21:30’da Brose Bamberg ile karşılaşacak. İddaa …