Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / İtalya’nın Yeni Devşirmesinin İşlemleri için Süresi Var

İtalya’nın Yeni Devşirmesinin İşlemleri için Süresi Var

Euroleague temsilcisi Olimpia Milano‘nun yeni transferlerinden biri olan Birleşik Amerikalı forvet Jeff Brooks, eşinden dolayı İtalyan pasaportu alma şansına sahipti ve bunun için de gerekli başvurularda bulunmuştu. Ancak şuana kadar cevap çıkmamıştı.

İlk etapta FIBA’nın ülkelere takım kadrolarını set etmek için verdiği son gün olan 3 Eylül’e kadar işlemler tamamlanamamıştı ama son durumda gelen bilgilere göre İtalya Federasyonu’nun halen Perşembe gecesi saat 00.00’a kadar süresi bulunmakta. Federasyon yetkilileri sürenin yeterli olduğunu ve işlemlerin yetişeceğini belirttiler.

Eğer işlemler zamanında tamamlanırsa mevcutta kadroda yer alan bir diğer devşirme olan ve yine Olimpia Milano forması giyecek olan Christian Burns kadrodan çıkarılarak devşirme statüsünde Jeff Brooks kadroya dahil edilecek ki bu durumda İtalya‘nın 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri kapsamındaki Eylül maçlarında da forma giyebilecek.

 Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İtalya – Venezüela İddaa Tahmini 10.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında düzenlenen Verona Cup’da ev sahibi konumundaki İtalya Cumartesi saat 21:30’da Venezüela‘yı …