Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İzlanda – Gürcistan İddaa Tahmini 11.11.22

İzlanda – Gürcistan İddaa Tahmini 11.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur L grubu mücadelesinde İzlanda Cuma günü saat 22:35’de Gürcistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 158.5 olarak açıklamışlar.

İzlanda son yıllarda kıta basketbolunda zaman zaman parlayan, katıldığı turnuvalara renk katan ülkelerden birisi. Nitekim bu elemelerde de şimdiye kadar iyi iş çıkardılar ve 6 maçlarından 4 tanesini kazandılar. Yani ilk 3 yarışnda avantajlı konumdalar. Ağustos penceresinin son maçında da kendi karakteristik oyunularını, yüksek tempo ve erken kullanmaya dayalı performanslarını Ukrayna karşısında sergileyerek uzatma sonunda 91-88 ile kazanmışlardı. O maçta olduğu gibi yine kadroyla burada olacaklar, yine Acox, Bjornsson, Fridriksson, Gudmundsson, Hlinasson, Palsson takımın öne çıkan isimleri olacaklar.

Gürcistan ise kıtanın orta şekerli basketbol ülkelerinden birisi. Yıllardır ne uzadılar ne kısaldılar. Son olarak katıldıkları Eurobasket’de ise zaman zaman iyi basketbol oynasalar da ardını getiremediler ve grup aşamasında elendiler. O turnuvadaki son 3 maçlarından ikisinde bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izletmişlerdi. Sırasıyla 171 ve 172 sayı üretilmişti. O turnuvada yer alan Mamukelashvili ile Bitadze kadroda olmayacaklar ama sakatlığı geçen Shengelia, Shermadini, Tsintsadze, Sanadze takımın önemli silahları konumunda kadroda yer alıyorlar.

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında farklar var diyebiliriz. Gürcistan’ın elinde daha tecrübeli ve daha kaliteli 3 isim var, McFadden, Shermadini, Shengelia’nın karşılığı elbette İzlanda kadrosunda yok. Ama İskandinav temsilcisi de yüksek temposu ve hücumdaki verimliliği ile can yakabilen, sürprizlere imza atabilen bir takım. Ayrıca Gürcistan’ın özellikle deplasman performansı taraf bahsi açısından güven vermiyor. Bu nedenle de terichimi İzlanda’nın temposuna Gürcistan’ın da ayak uyduracağını öngörerek üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ÜST (158.5) – 1.48
intobet Oranı: ÜST (158.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Hamburg Towers – Hapoel Tel Aviv İddaa Tahmini 07.12.22

7DAYS EuroCup B grubu 7. hafta mücadelesinde Hamburg Towers Çarşamba günü saat 21:30’da Hapoel Tel …