Anasayfa / Cazoo Baskonia / Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 11.05.23

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 11.05.23

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Joventut Badalona Perşembe günü saat 19:30’da Cazoo Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişler.

Badalona son dönemin formsuz ekiplerinden birisi. Nitekim son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 18 galibiyette kaldılar. Artık yerleri sabitlenmiş durumda, eğer iyi sonuçlar alabilirlerse en iyi ihtimalle 6. sıraya yükselecekler. Ama bu da eşleşmede Real ya da Barça gelebileceği için pek bir şey ifade etmeyecek. Play-off biletini zaten garantiledikleri için kafaları rahat. Evlerinde aslında son dönemde iyi sonuçlar almışlar, Valencia ile Girona’yı farklı geçmişlerdi ama son maçta Real’den 10 sayı fark yediler.

Baskonia bu sezon en iyi basketbol oynayan ekiplerinden birisi. Euroleague’de şanssız şekilde play-off biletini kaçırarak erken bir veda sergilediler ama ligde işler yolunda. Son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede 26 galibiyetle Barça’nın yanında liderlik koltuğunu paylaşmayı sürdürüyorlar. Evden uzaktaki son 3 maçlarında ise Valencia’yı 4 ve Fueblabrada’yı 19 sayı farkla geçerken, denk rakiplerden Tenerife’ye ise son nefeste 2 sayı farkla yenilmişlerdi. 

Badalona’nın artık herhangi bir hedefi yok, play-off biletini garantilediler ve sıralamdaki yerleri 6 ya da 7. basamakta olacak. Dolayısıyla bu maç için bir motivasyonları yok. Diğer yandan Baskonia ise liderlik koltuğunu Barça ile paylaşıyor ve Real’in aralarına girmesini istemiyorlar. Bu nedenle de artık her maç onlar adına çok değerli. Son 4 maçlarını kazanarak, ritm ve moral bularak bu deplasmana geliyorlar. Howard ve Thompson liderliğinde iddiası bulunmadığı için son maçlarda motivasyonu düşen Badalona karşısında düşük farkla da olsa kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.46
Rexbet Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …