Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Karadağ Koçu Mitrovic ve koç Sarıca’nın Açıklamaları

Karadağ Koçu Mitrovic ve koç Sarıca’nın Açıklamaları

Karadağ Koçu Zvezdan Mitrovic, Ankara Arena’daki atmosferi övdü ve Türkiye’nin haklı bir galibiyet aldığını söyledi. Mitrovic şöyle konuştu:

“Türkiye’yi tebrik ederim, bu müthiş atmosferde maç yapmak çok keyifliydi. Biz yeni kurulan bir ekibiz, takımda eklemeler var. Yeni gelen arkadaşların performanslarından memnunum. Maç boyu direnmeye çalıştık ancak olmadı, Türkiye’nin kazanmayı hak ettiği ortada.”

Milli Takım koçu Ufuk Sarıca, Karadağ karşılaşmasından sonra şunları söyledi:

“Zorlu bir başlangıç oldu; Karadağ çok sert, fiziksel basketbol oynayan ve Slovenya’yı deplasmanda yenmeyi başarmış bir ekip. Yaz aylarından sonra ilk resmi maç her zaman zordur, bundan dolayı bizim için de sert bir başlangıç oldu. Buna ek olarak tüm maçı önde götürmek kolay değildi, özellikle faul problemine giren oyuncular ritm kaybetmemize sebep oldu. Dışarıdan çok etkili olamasak da boyalı alandan gelen sayılarla bunu telafi ettik. Ersan ve Semih’in buralardaki katkısı çok değerli ve bu kadar şut, faul kaçırdığımız bir günde 79 sayı atabilmek önemliydi. Şu an tek bir amacımız var: Pazartesi günü Slovenya’dan da galibiyetle ayrılmak. Ankara seyircisine teşekkürlerimi yeniden iletmek istiyorum. Burada kaybetmiyoruz ve bu totem bizi koruyor.”Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Karadağ – Arjantin İddaa Tahmini 16.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Fransa’daki turnuvada Karadağ Perşembe saat 19:00’da Arjantin ile karşılaşacak. İddaa bu …