Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kazakistan – Suriye İddaa Tahmini 26.11.21

Kazakistan – Suriye İddaa Tahmini 26.11.21

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri D grubu ilk maçında Kazakistan Cuma saat 17:00’da Suriye ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.42 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.52 olarak belirlemiş. 

Kazakistan son olarak 2022 Asya Kupası elemelerinde boy göstermiş, 6 maçtan 4 galibiyet alıp Filistin ve Sri Lanka’yı geride bırakarak Ürdün’ün arkasından 2. sırada yer alarak Endonezya biletini kapmıştı. O maçlarda kendi sahalarında Filistin ve Sri Lanka’yı gerçeken sadece lider Ürdün’e, onda da son topa kadar direnerek sadece 3 sayı farkla yenilmişlerdi. Takımın devşirme guardı, Türk Telekom forması giyen Clemmons bu maçta kadroda yer almıyor.  Astan forması giyen 3 isim Zhigulin, Gavrilov ve Marchuk takımlarını sırtlamaya çalışacaklar. 

Suriye ise kıtanın zayıf basketbol ülkelerinden birisi. Ancak buna rağmen son olarak yer aldıkları 2022 Asya Kupası eleme grubunda oynadıkları 6 maçtan 3 tanesini kazanarak Arabistan ve Katar’ı geride bırarak İran’ın ardından 2. sırada yer alıp Endonezya biletini kapmayı başarmışlardı. Ancak bu grupta oynadıkları 3 deplasman maçlarından 2 tanesinde İran’dan 46 ve Katar’dan 7 sayı fark yerken, denk rakiplerinden Arabistan’ı ise uzatma sonunda zorla yenebildiklerini belirtelim. Asya Kupası elemelerinde takımı sırtlayan 2 isim Kell (34.5 sayı) ve Herring (19.0 sayı) bu maçta forma giymeyecekler, Alsati, Hinton ve Kemal Canpolat takımı ayakta tutmaya çalışacaklar.

İki takım arasında elbette kağıt üstünde ciddi farklar yok. Ama Kazakistan’ın birbiriyle daha fazla oynayan, daha terübeli isimlerden kurulu bir takım olduğunu belirtmek gerekli. Takımın iskeletini oluşturan Astanalı isimler dikkat çekiyor. Clemmons’un yokluğunu arayacaklardır mutlaka ama özellikle pota altında Zhigulin ve Gavrilov liderliğinde pota altında Suriye’ye üstünlük kurmalarını bekliyorum ki rakip takmda Kell ile Herring’in olmaması büyük bir dezavantaj. Bu nedenle de Kazakistan’ın ev sahibi avantajı ile galibiyete yakın taraf olduğunu düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.42
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.52
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

italya lega basket basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Pesaro – Varese İddaa Tahmini 05.12.21

İtalya Lega Basket Serie A 10. hafta mücadelesinde Pesaro Pazar saat 21:00’da Varese ile karşılaşacak. …