Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kongo Demokratik Cumhuriyeti – Kamerun İddaa Tahmini 26.08.22

Kongo Demokratik Cumhuriyeti – Kamerun İddaa Tahmini 26.08.22

Tunus’un Monastir şehrinde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri F grubu mücadelesinde Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cuma günü saat 18:30’da Kamerun ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 136.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 134.5 olarak belirlemiş.

Kongo kıtanın orta üstü takımlarından biri ve zaman zaman büyük takımları da zorladıklarını görmüştük. Nitekim ilk turdan buraya 4 galibiyet taşımayı da başardılar. İlk turdaki son 2 maçlarında da karakteristik özelliklerini gösterdiler ve yine düşük tempoda, kısır maçlar izlettiler bizlere, iki maçta da 132’şer sayı izlemiştik. Son olarak konuk ettikleri güçlü rakipleri Mısır’a fazla direnememişler ve 52-80 ile farklı yenilmişlerdi. Golden State forması giyen Kuminga’nın kadroya eklenmesiyle güç kazandılar. Lutete yok ama Pwono ile Sakho ona destek olacak diğer isimler.

Kamerun ise son yıllarda eski günlerinden uzakta. İyi bir jenerasyon yakalayamadılar ve bu nedenle de kıtanın zayıf ekipleri arasında yer alıyorlar artık. Zaten ilk turdan da sadece 1 galibiyet taşıyabildiler buraya. Özellikle hücum potansiyeli anlamında ciddi sorunlar yaşıyorlar ve son 2 maçlarında da bunu net olarak gördük. Önce içerde Ruanda’ya 52-59 ile kaybettiler sonra da konuk ettikleri kıtanın yükselen ülkelerinden Sudan’a 56-67 ile yenildiler. Bayehe ve Narace’dan faydalanamayacaklar, devşirme Paris Lee ise forma giyecek. 

İki takım arasında hem kadro kalitesi hem de yetenek anlamında farklar var. Ama Kongo’nun ne kadar farkla kazanacağını kestirmek güç. Bu nedenle de iki takımın savunma odaklı, düşük tempolu ve sert basketbollarını öne çıkaracağım. Bu datalarla beraber bir kez daha bizlere düşük tempoda, kısır bir maç izleteceklerini düşünüyorum ki karşılıklı olarak 70 sayının altında kalmaları sürpriz olmaz, bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (136.5) – 1.55
intobet Oranı: ALT (134.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …