Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kongo Demokratik Cumhuriyeti – Tunus İddaa Tahmini 28.08.22

Kongo Demokratik Cumhuriyeti – Tunus İddaa Tahmini 28.08.22

Tunus’un Monastir şehrinde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri F grubu mücadelesinde Kongo Demokratik Cumhuriyeti Pazar günü saat 21:30’da ev sahibi Tunus ile karşılaşacak. Hovarda ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Kongo kıtanın orta şekerli takımlarından biri ama burada açıkçası beklentilerin çok altında kaldılar. 4 galibiyet getirmişlerdi ama ilk 2 maçlarında Kamerun’a son nefeste 3 sayı sonra da güçlü Sudan’a tam 43 sayı farkla yenilmişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı. NBA oyuncusu Kuminga da onları kurtaramadı. Son maçta onda gelen 16 sayı, 4 asist ve Mvouika’nın 11 sayılık performansı elbette direnmeleri için yeterli olamamıştı.

Son AfroBasket şampiyonu Tunus da rakibi gibi buraya 4 galibiyetle gelmiş, iddialı takımlardan biriydi kuşkusuz. Ancak onlar da ilk 2 maçlarını kaybederek fanusun ev sahibi olarak büyük hayal kırıklığı yarattılar. Denk rakiplere kaybettikleri maçlarda Mısır’dan 6 ve Senegal’dan 10 sayı fark yemişlerdi. O son maçta Roll 14 sayı, 4 ribaund ve Toumi 14 sayı, 7 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. Mejri’nin forma giymemesi elbette en önemli sebeplerden biriydi kaybedilen maçta.

İki takım arasında net bir kalite ve tecrübe farkı var. Tunus, ilk 2 maçta güçlü rakiplerine karşı kaybetmiş olsa da 4 galibiyetle halen en iyi 3. yarışından sadece 1 adım uzakta. Dolayısıyla son 2 maça girilirken hata yapma lüksleri yok. Kalan son 2 maçlarını kazanarak Senegal’in hata yapmasını bekleyecekler. Zaten bu maçı yenmeleri durumunda Kongo’yu devre dışı bırakmış olacaklar. Kongo’nun da aynı şekilde şansı devam ediyor ama son maçta Sudan’a tam 43 sayı farkla yenilerek bence havlu attıklarını gösterdiler. Bu maçta da Tunus karşısında fazla direnemeyeceklerini ve fanusun ev sahibinin çift haneli farklarla kazanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Hovarda Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …