Anasayfa / FIBA Europe Cup / Kyiv – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 12.01.22

Kyiv – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 12.01.22

FIBA Europe Cup 2. etap J grubu 3. maçında Kyiv Çarşamba saat 20:00’da Crailsheim Merlins ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın sayı limitini 76.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 77.5 olarak belirlemiş.

Ukrayna temsilcisi zorlu grubun orta şekerli takımlarından biri. İlk maçlarında denk rakipleri Antwerp’i konuk etmişler ve 90-82 ile kazanarak önemli bir avantajla başlamışlardı. İkinci maçta ise bu kez Reggio Emilia’yı konuk ettiler ve İtalyan ekibine beklenen de iyi direndiler ama uzatmada 79-80 ile kaybettiler, önemli bir fırsatı kaçırmış oldular. 15 Aralık’taki o son maçta Woodson 23 sayı, 4 ribaund ve Bernard Thompson 16 sayı, 9 ribaund, 3 asist ile öne çıkan isimlerdi. Europe Cup’a verilen arada yerel ligleri ve kupada üst üste 3 galibiyet aldılar. 

Merlins, İtalyan ekibi Reggio Emilia ile grubun favorilerinden biri. Alman ekibi ilk maçta Emilia’ya içerde 80-84 ile kaybederek liderlik yarışında büyük yara aldı. İkinci maçta ise yine içerde Antwerp karşısında sürprize izin vermediler ve 91-86’lık skorla kazanmayı bildiler. Ardından BBL sahnesindeki maçlarına devam ettiler, bu süreçte oynadıkları 6 maçın 5 tanesinde 76 baremini aştıklarını gördük. Son maçta ise konuk oldukları Heidelberg’e kaybederken 91 sayı üretip yine hücumda verimli olduklarını gösterdiler. O maçta ligin sayı kralı Shorts 20 sayı, 3 ribaund, 10 asist ile yine takımını sırtlarken, tecrübeli uzun Radosavljevic de ona 17 sayı, 3 ribaund ile katkı vermişti. 

Grupta iki takım da ilk 2 maçlarından birini kazanıp birini kaybettiler ama kadro kaliteleri ve sahaya yansıttıkları basketbol anlamında bu denklik yok kesinlikle. Alman ekibi BBL’nin flaş takımlarından biri ve BBL’nin Ukrayna ligine göre bir kaç seviye yukarıda olduğunu biliyoruz. Ayrıca ellerinde ligin sayı kralı konumundaki Shorts var. Onun liderliğinde yüksek tempoda oynamayı seviyorlar ve açık aranda çok üretkenler. Kyiv savunmasının çok zorlanacağını, sonuçtan bağımsız olarak Shorts ve arkadaşlarının zorlanmadan 80 baremine ulaşacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (76.5) – 1.48
Bets10 Oranı: Deplasman ÜST (77.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

Szombathely – Tenerife İddaa Tahmini 25.01.22

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu L grubu ilk maçında Szombathely Salı saat 20:00’da Tenerife …