Anasayfa / NBA / LA Clippers – Toronto Raptors İddaa Tahmini 12.12.2018

LA Clippers – Toronto Raptors İddaa Tahmini 12.12.2018

Çarşamba sabahı Türkiye saatiyle 06:30’da LA Clippers evinde Toronto Raptors ile karşılaşacak. Maç için iddaa ve bets10 deplasman takımı aleyhine -4,5 sayılık handikap belirleyip toplam sayı limitini 225,5 olarak tespit etmiş. 

LA Clippers bu sezon gösterdiği performansla NBA otoritelerini şaşırtmayı başaran takımlardan biri. Güçlü batı konferansında neredeyse üçte biri tamamlanan sezonda dördüncü sıradalar. Evlerinde maç başına 115,2 sayı atıp, potalarında 109,5 görüyorlar. NBA genelinde maç başına nispeten az üçlük kullanan takımlardan biri olmalarına rağmen yüzdeleri oldukça iyi. İç saha maçlarında yayın gerisinden %37 isabet oranıyla oynuyorlar.

Toronto Raptors halen NBA’in en başarılı takımı görüntüsünde. Son 10 maçlık periyotta 3 mağlubiyetleri var ve son oynadıkları 2 maçı kaybettiler. Bu durum LA Clippers karşısında maça ekstra  motive olmalarını sağlayacaktır.

Raptors deplasmanlarda maç başına 113,8 sayı bulurken potasında 106 sayı görüyor. Defansif anlamda rakiplerinden daha iyiler. İki takımın iyi yaptığı işler arasında üç sayılık atışları savunmak ilk sırada yer alıyor. Toronto Raptors özellikle deplasmanlarda rakiplerini yayın gerisinden %31,3 ile savunarak bu anlamda NBA lideri. LA Clippers ise üç sayılık atışları %33 ile savunuyor ki bu oran Toronto Raptors’un sezon genelinde yayın gerisinden tutturduğu yüzdeye denk.

LA Clippers takım olarak iç saha maçlarında ligin en çok ribaunt çeken ikinci takımı. Toronto Raptors ise deplasmanlarda en çok ribaunt alan sekizinci takım. Bunun yanında Raptors lig genelinde Golden State Warriors’dan sonra en yüksek saha içi isabet yüzdesine sahip takım. Rakiplerini savunma konusunda da başarılılar. Deplasmanlarda rakiplerini %44 ile savunuyorlar. LA Clippers’ın iç saha maçlarında kullandığı atışlarda isabet oranı %45,6.

LA Clippers evinde ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımlarından biri. Oynadıkları 11 maçta sadece 2 mağlubiyetleri var. Toronto Raptors ise deplasmanlarda ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı.

Maçtan beklentim deplasman takımının handikabı aşarak maçı alması. LA Clippers son maçlarda formsuz.

Tahmin: MS2 h:-4,5 oran: 1,70 iddaa

Tahmin: MS2 h:-4,5 oran: 1,88 bets10 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım. Halen Fileli Pota sayfasında belli periyotlarla NBA üzerine güncel yazılar yazıyorum.

Mutlaka bakın

Chicago Bulls – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 18.10.19

NBA sezonu hazırlıkları kapsamında Chicago Bulls evinde Atlanta Hawks ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu …