Anasayfa / LDLC ASVEL Villeurbanne / LDLC Asvel Villeurbanne – Real Madrid İddaa Tahmini 03.03.23

LDLC Asvel Villeurbanne – Real Madrid İddaa Tahmini 03.03.23

Turkish Airlines Eurleague 26. hafta mücadelesinde LDLC Asvel Villeurbanne Cuma günü saat 22:00’da Real Madrid ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Asvel ligin bu sezon vasat ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarını üst üste kaybettiler ve zaten az olan play-off şanslarını teoride olmasa da pratikte tamamen bitirmiş oldular. Evlerindeki son 2 maçlarına baktığımızda ise kendilerinden bir kademe yukarıda olan Bologna’ya direnememişler ve 13 sayı fark yemişler, ardından son 2 sezonun şampiyonu Efes karşısında beklenmedik şekilde direnmişler ama yine de son nefeste 1 sayı ile yenilmekten kurtulamamışlardı. Kahudi ve Noua’nın durumları maç saatinde belli olacak. 

Real Madrid ise uzun yıllardır alıştığımız üzere bu sezon da yine güçlü F4 ve şampiyonluk adaylarından birisi. Son 4 maçlarını üst üste kazanarak rakiplerine ne kadar formda olduklarını göstermişler ve bu sayede topladıkları 17 galibiyetle kendilerine 3. sırada yer buldular. Ama lider Olympiakos’da bir maçlarının eksik olduğunu da belirtelim. Son 2 deplasman maçlarında güçlü rakiplerle oynamışlar, önce lider Olympiakos’a 13 sayı farkla yenilmişler sonra Monaco’yı 4 sayı ile geçmişlerdi. Geçen hafta ise konuk ettikleri Zalgiris’i tam 27 sayı farkla sahadan silmişlerdi! Rudy ve Llull takımın önemli eksikleri, ayrıca Abalde, Cornelie, Hanga, Yabusele gibi önemli isimlerin durumları da maç saatinde belli olacak. 

Asvel için artık sezon bitti diyebiliriz, kalan dönemde prestij maçlarına çıkacaklar ve en azından son 4 sıradan uzaklaşarak sezonu “0” bonusla tamamlamak istemiyorlar. Ancak son maçlarda sergiledikleri düşük dirençle bunun da pek mümkün olabileceğini sanmıyorum. Diğer tarafta Madrid cephesinde Rudy ve Llull yok artı Cornelie, Yabusele, Hanga, Abalde gibi isimlerden de yoksun olabilirler, durumları maç saatinde belli olacak. Ama bu isimlerin tamamı oynamasa da koç Mateo’nun elinde çok geniş bir kadro var. Deplasmanda olmalarına rağmen ellerindeki sağlıklı isimler; Williams-Goss, Musa, Hezonja, Deck, Tavares, Poirier, Rodriguez, Causeur gibi silahlarla kendi siktlerinde olmayan Asvel’i rahat geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.51
Best10 Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Turkish Airlines Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Partizan – Olympiakos İddaa Tahmini 24.03.23

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta mücadelesinde Partizan Cuma günü saat 22:00’da Olympiakos ile karşılaşacak. Hem …