Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / LeBron James: “Bir şeyin üstesinden gelmek için, bazı şeyleri yaşamanız gerekir”

LeBron James: “Bir şeyin üstesinden gelmek için, bazı şeyleri yaşamanız gerekir”

NBA’in Kral’ı, Los Angeles Lakers‘ın süper starı LeBron James dünyanın dört bir yanında gençler için bir kahraman ve idol. Kendisi ise 18 yaşındaki genç haline herhangi bir tavsiye vermek istemediğinden bahsetti son verdiği röportajında.

14 kez All-Star, 14 kez All-NBA, dört kez MVP, üç Final MVP’si, üç kere şampiyon, yeteneği ve bilgeliğiyle bugün ligde aktif durumda bir efsane.

Tüm bu başarılara ve bir efsaneye dönüşmesine karşın LeBron’un yolculuğu da kusursuz değildi. Kariyeri boyunca birçok başarısızlık yaşayıp hatalar yapan James kendi gençliğine ne öğüt vereceği konusunda felsefik bir yanıt verdi.

Tavsiye vermek istemememin sebebi, her tecrübenin bir öğretmen olması. Edindiğiniz her tecrübe, hayattaki en iyi öğretmendir. Kitaplar okuyabilirsiniz, harika ebeveynleriniz ya da mentörleriniz olabilir. Bir şeyin üstesinden gelmek için, bazı şeyleri yaşamanız gerekir. 15 yaşında tanınır olduğumdan beri bugüne kadar edindiğim bütün tecrübeler, inişli ve çıkışlı oldu. İyi şeyler de oldu, kötü şeyler de.

LeBron, 2010’da Cleveland Cavaliers’ı terkederek Miami Heat’e gitme kararı verdiğinden beri, büyük eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti ve o dönemden bu yana birçok negatif yoruma maruz kaldı. Kendisi bu inişli çıkışlı yolda başını belaya sokmadan ilerleyebilen oyunculardan biri oldu.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …