Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Lebron James, Dirk Nowitzki hayranı çıktı!

Lebron James, Dirk Nowitzki hayranı çıktı!

LeBron James, önümüzdeki sezon kariyerinin son sezonu olabilecek Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki’nin “en favori oyuncularından biri” olduğunu söyledi.

LeBron, Alman oyuncu için olan düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

İnanılmaz biri. Bu oyunun gördüğü, en favori oyuncularımdan biri. O cüsseyle yapabildikleri, şut atabilmesi, başka adamların da takımında yer alabilmesi için fedakarlık göstermesi, ki burada sadakati eşsiz bir seviyede yer alıyor. Gerçek bir profesyonel. Biraz yavaşlasa bile her yıl daha iyiye gitmeye devam eden bir adam ve kendisini halen etkili kılmak adına oyununun başka yönlerini geliştirdi. Harika biri…

Şuta her kalktığınızda ve tek bacağınızı kaldırdığınızda, herkes bunu Dirk’ten almıştır. Bu benim repertuvarımın büyük bir parçası değil, fakat arada sırada ben de yapıyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi o şutu savunmanın imkanı yok. Dirk’le bunu yıllarca gördünüz. Bozamıyorsunuz, savunamıyorsunuz. 2.13m boyu olması da bu şutuna yardımcı oluyor tabii.

Dirk ve LeBron, 2011 NBA Finallerinde karşı karşıya gelmiş ve seriden Dirk galip çıkarak büyük favori olan Miami Heat’i eleyip şampiyonluğa ulaşmıştı.

Kaynak: SporxHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Lakers Nereye Kadar?

Son iki sezondur NBA yaz döneminde yaptığı hamlelerle gündeme oturan Los Angeles Lakers bu yaz …