Anasayfa / Basketbol Haber / Lebron James, Dirk Nowitzki hayranı çıktı!

Lebron James, Dirk Nowitzki hayranı çıktı!

LeBron James, önümüzdeki sezon kariyerinin son sezonu olabilecek Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki’nin “en favori oyuncularından biri” olduğunu söyledi.

LeBron, Alman oyuncu için olan düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

İnanılmaz biri. Bu oyunun gördüğü, en favori oyuncularımdan biri. O cüsseyle yapabildikleri, şut atabilmesi, başka adamların da takımında yer alabilmesi için fedakarlık göstermesi, ki burada sadakati eşsiz bir seviyede yer alıyor. Gerçek bir profesyonel. Biraz yavaşlasa bile her yıl daha iyiye gitmeye devam eden bir adam ve kendisini halen etkili kılmak adına oyununun başka yönlerini geliştirdi. Harika biri…

Şuta her kalktığınızda ve tek bacağınızı kaldırdığınızda, herkes bunu Dirk’ten almıştır. Bu benim repertuvarımın büyük bir parçası değil, fakat arada sırada ben de yapıyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi o şutu savunmanın imkanı yok. Dirk’le bunu yıllarca gördünüz. Bozamıyorsunuz, savunamıyorsunuz. 2.13m boyu olması da bu şutuna yardımcı oluyor tabii.

Dirk ve LeBron, 2011 NBA Finallerinde karşı karşıya gelmiş ve seriden Dirk galip çıkarak büyük favori olan Miami Heat’i eleyip şampiyonluğa ulaşmıştı.

Kaynak: Sporx

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini 13.12.2019

San Antonio Spurs ve Cleveland Cavaliers takımları 13 Aralık 2019 Cuma günü saat 04:30’da San …