Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Letonya – Büyük Britanya İddaa Tahmini 14.11.22

Letonya – Büyük Britanya İddaa Tahmini 14.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu mücadelesinde Letonya Pazartesi günü saat 20:30’da Büyük Britanya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler.

Letonya kıtanın ekol ülkelerinden birisi. Evet son Eurobasket’de boy gösteremediler ama bu elemelerde topladıkları 6 galibiyetle Dünya Kupası biletini kapmayı başardılar. Bu pencerinin ilk maçında da eksikleri olsa bile önemli rakiplerden biri olan Yunanistan’ı deplasmanda 60-80 gibi dominant bir skorla geçerek ne kadar iyi durumda olduklarını tekrar gösterdiler. O maçta Strelnieks 19 sayı, Timma 17 sayı, 4 ribaund ve Dairis Bertans 15 sayı ile galibiyeti getiren isimlerdi. 

Britanya ise kıtanın vasat basketbol ülkelerinden birisi. Bu grupta da 7 maçlarından sadece birini kazanabildiler ve artık kupa bileti konusunda şansları kalmadı. Dolayısıyla bu maça ve kalan maçlara formalite için çıkacaklar sadece. Bu pencerenin ilk maçında ise konuk ettikleri eksikleri bulunan ama halen güçlü olan Sırbistan’a direnseler de 6 sayı farkla yenildiler. O maçta Daçkalı Olaseni 20 sayı, 7 ribaund, Nelson 15 sayı, 6 ribaund, 9 asist ve Whelan 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile öne çıkan isimlerdi. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Ancak Letonya’nın bileti garantilemiş olması ve Britanya’nın da şansının kalmamış olmasıyla beraber tam bir formalite maçı izleyeceğiz. Yunanistan karşısında 20 sayı farkla elde ettikleri galibiyette olduğu gibi yine Timma, Dairis Bertans, Strelnieks liderliğinde net bir galibiyet elde edeceklerini düşünüyorum. Bu kez Lomazs, Grazulis, Pasecniks gibi silahları da verimli kullanarak farka gideceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

KK Krka – KK Sentjur İddaa Tahmini 29.11.22

Slovenya Ligi 8. hafta mücadelesinde KK Krka Salı günü saat 21:00’da KK Sentjur ile karşılaşacak. …