Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Letonya – Romanya İddaa Tahmini 11.08.21

Letonya – Romanya İddaa Tahmini 11.08.21

2023 Dünya Kupası ön elemeleri kapsamında oynanacak maçta Letonya Çarşamba saat 19:30’da Romanya ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 24.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 22.5 olarak açıklamış. 

Letonya, yaz liginde boy gösteren Timma ve Pasecniks dışında ideale yakın bir kadroyla mücadele ediyor ön elemelerde. İlk maçta Romanya’yı depasmanda tam 36 sayı farkla sahadan silerken 108 sayı üretmişlerdi. 2. maçta ise konuk ettikleri Belarus’u gerektiği kadar oynayıp 92-83 ile geçmişlerdi. O son maçta Dairis Bertans 20 sayı, 3 asist ve Davis Bertans ise 19 sayı, 3 ribaund ile takımlarını gaibiyete taşıyan isimler olmuşlardı. 

Romanya da olabilecek en iyi kadrosuyla geldi ön elemelere ama ilk maçlarını kaybettiler ve artık şansları giderek azalıyor. İçerde Letonya’dan 36 sayı fark yedikten sonra ikincilik için kapıştıkları Belarus’a da deplasmanda 5 sayı farkla yenildiler. Şimdi kalan maçlarda rakiplerinin Letonya’ya kendi sahasında yenilmelerini ve sonrasında da kendi sahalarındaki son maçta onları minimum 6 sayı farkla yenmeyi bekleyecekler. Tabi bu maçta Letonya’yı yenip sürpriz yaparlarsa ipler tamamen kendi ellerine geçer. 

Letonya son maçta da konuk ettiği Belarus karşısında vidaları fazla sıkmamış yettiği kadar oynayıp 9 sayı farkla kazanmıştı. Bu maçta da farklı bir senaryo çıkmayacağını düşünüyorum. Rumenler ilk maçta fark yedikten sonra ikinci maçta deplasmanda olmalarına rağmen Belarus’a iyi direnip sadece 5 sayı farkla yenilmişlerdi. Toparlanma sinyalleri veren Richard ve Cate liderliğinde bu kez Letonya’dan öyle ciddi farklar yemeyeceklerini, daha derli toplu bir oyunla en azından handikapta kalarak final maçına, Belarus karşısında moralsiz çıkmayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+24.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 2 (+22.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Beşiktaş Icrypex – Igokea İddaa Tahmini 17.09.21

Hazırlık Maçları kapsamında İzmir’de düzenlenen Pınar Cup’ın ilk maçında Beşiktaş Icrypex Cuma saat 16:00’da Igokea …