Anasayfa / AEK Atina / Limoges – AEK İddaa Tahmini 07.03.23

Limoges – AEK İddaa Tahmini 07.03.23

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 K grubu 4. maçında Limoges Salı günü saat 22:30’da AEK ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Limoges grubun en zayıf halkası şuana kadar. 3 maçlarını da kaybettiler ve bu maçı da kaybetmeleri durumunda artık ilk 2 sıra yani çeyrek final için şansları kalmayacak. Bu gruptaki son maçlarını da yine buradaki rakipleri AEK karşısında oynamışlar ve Yunanistan’da fazla varlık gösteremeden 10 sayı farkla yenilmişlerdi. Ardından ligde ve kupada üst üste 3 kayıp yaşadıktan sonra milli araya girmişler, oradan dönüşte ilk maçta ise konuk ettikleri zayıf rakipleri Nancy’yi 6 sayı farkla da olsa yenerek biraz olsun moral depolamışlardı. Pro A’da 11 galibiyet, 11 mağlubiyetle 9. sırada, play-off potasının hemen dışında yer alıyorlar.

AEK ise Malaga ile beraber grubun favorilerinden biri konumunda. 3 maçtan ikisini kazandılar şuana kadar. Son olarak belirttiğim gibi konuk ettikleri bu maçtaki rakiplerini 10 sayı farkla geçmişlerdi. Sonrasında ligde ve kupada inişli çıkışlı peformanslar sergilemişler ama bunda Mitchell’ın sakatlığı ve Frazier’ın takımdan ayrılması da etkili olmuştu. Son maçta konuk oldukları Ionikos karşısında yeni transferleri Lemar ve Oriola ile beraber çıkınca 19 sayı farkla net bir galibiyet alarak eksiklerin yerlerinin dolduğunu göstermişlerdi!

Limoges kağıt üstünde AEK’dan kötü bir takım değil. Hatta ellerindeki Bryce Jones, Kadji, Graves, Klassen, Miller, Lang gibi silahlarla Yunan ekibinin canını da sıkabilirler. Ama tabi Hawkins’i kaybettiler ve Klassen onun yerini tam olarak doldurabilir mi tartışılır. AEK’da 10 farkla kazandığı maçtan iki farklı değişiklikle geliyor bu maça, Mitchell yerine Oriola, Frazier yerine Lemar olacaklar kadroda ama özellikle Lemar’ın Frazier’ı hiç aratmayacağını düşünüyorum ve burada deplasmanda da olsalar kolay lokma olmayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.56
Best10 Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.79
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Oklahoma City Thunder Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Detroit Pistons …