Anasayfa / Estonya Milli Takımı / Litvanya – Estonya İddaa Tahmini 04.08.22

Litvanya – Estonya İddaa Tahmini 04.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Litvanya Perşembe günü saat 19:30’da Estonya ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 12.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 14.5 olarak açıklamış.

Avrupa basketbolunun ekol ülkelerinden Litvanya, 2023 Dünya Kupası elemelerinde ilk tur gruplarını 5 galibiyet, 1 mağlubiyetle lider olarak tamamlamıştı. İkinci tur gruplarındaki ilk maçlarına 24 Ağustos’da çıkacaklar, Macaristan’a konuk olacaklar. EuroBasket’de de boy gösterecekleri için koç Maksyvtis yönetiminde hazırlıklara tam gaz devam ediyorlar. Aday kadroya baktığımızda ideal bir rotasyon görüyoruz; Grigonis, Brazdeikis, Giedraitis, Sabonis, Valanciunas öne çıkan isimler konumundalar. 

Koç Toijala yönetimindeki Estonya ise kıtanın vasat basketbol ülkelerinden biri. 2023 Dünya Kupası elemelerinde şanslarının ve Polonya’nın beklentilerin çok altında kalmasının yardımıyla 2 galibiyete ulaşarak bir üst tura çıkmayı başardılar. 25 Ağustos’da güçlü Slovenya ile ikinci turun ilk maçını deplasmanda oynayacaklar. Aynı zamanda EuroBasket’de de boy gösterecekler 1 Eylül itibariyle. Aday kadrolarına baktığımızda genç Kullamae, Drell, Vene, Raieste, Trier, Joesaar, Kotsar ve Kitsing gibi isimler öne çıkıyorlar. 

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Litvanya özellikle Sabonis-Valanciunas ikilisi sayesinde pota altında dominant bir performans sergileyecektir ki Grigonis, Brazdeikis, Giedraitis gibi çok kaliteli kanat oyuncularına sahip olduklarını da belirtelim. Estonya sert ve savunma odaklı basketbolu ile güçlü rakibine karşı direnmeye çalışacaktır ama deplasmanda ateşli taraftarlar karşısında şanslarının çok düşük olacağını, handikapta da kalamayacaklarını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.53
intobet Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.89
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …