Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Litvanya – Fildişi Sahilleri İddaa Tahmini 04.07.24

Litvanya – Fildişi Sahilleri İddaa Tahmini 04.07.24

Porto Riko’nun San Juan kentinde düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası A grubu ikinci maçında Litvanya Perşembe günü saat 00:30’da Fildişi Sahilleri ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad Afrika takımı lehine 21.5 handikap belirlemişler. 

Litvanya bu grubun ve hatta şehirde oynanan tüm turnuvanın yani Olimpiyat biletinin de favorisi. Ancak ilk maçta aslında kendisinden alt siklette olan bir rakip, Meksika karşısında beklenenden fazla zorlandıklarını gördük. Savunmada yeteri kadar vidaları sıkamadıkları maçı yine de 96-84 ile kazanmayı bilmişlerdi. Grigonis 21 sayı ile öne çıkarken, Sabonis 12 sayı, 11 ribaund ile double-double yapmış, Sedekerskis 12 sayı ve Lekavicius da 10 sayı, 5 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler olmuşlardı. 

Fildişi ise gruptaki ilk maçına çıkıyor ilk günü bay geçtikleri için. Son hazırlık maçlarında dişlerine göre bir rakip olan Portekiz karşısında hücumda etkili olarak iyi direnmişler ama savunmada sınfıta kalarak 91-84 ile kaybetmişlerdi. O maçta olduğu gibi burada eleme turnuvasında da dirençli oynamalarını bekliyorum. Moulare, Zouzoua, Diabate, Fofana, Deon Thompson, Bah ve Dally takımın öne çıkması beklenen isimleri konumundalar.

Elbette iki takım arasında net bir siklet farkı var. Ama Litvanya ilk maçta çok zorlanmış ve fiziksel olarak da ciddi bir efor sarfetmişti. Fildişi de teknik anlamda düşük seviyede olmasına rağmen fiziksel anlamda sertlik ve atletizm konularında yorgun Litvanya’nın canını sıkabilir. Bu nedenle de onlar adına rahat bir maç olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta kazanmaları yeterli olacak, bu da Fildişi’nin kaybetse de handikapta kalmasını kolaylaştıran bir etken olacaktır. 

İddaa Oranı: MS 2 (+21.5) – 1.50
Betroad Oranı: MS 2 (+21.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Kanada Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Winnipeg Sea Bears – Calgary Surge İddaa Tahmini 24.07.24

Kanada Ligi Batı Konferansı mücadelesinde Winnipeg Sea Bears Çarşamba günü saat 03:00’da Calgary Surge ile …