Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Litvanya – Porto Riko İddaa Tahmini 08.07.24

Litvanya – Porto Riko İddaa Tahmini 08.07.24

San Juan kentinde düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası final maçında Litvanya Pazartesi günü saat 01:00’da ev sahibi Porto Riko ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad Porto Riko lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Litvanya favori olarak başladığı turnuvanın bu ayağında şuana kadar beklentileri karşıladı. Grup maçlarında zaman zaman zorlansalar da yarı final maçında İtalya karşısında gereken sıçramayı yaparak onları tam 24 sayı farkla ezip geçmişlerdi. 88 sayı ürettikleri o maçta Grigonis 23 sayı, Kuzminskas 14 sayı, 5 ribaund, Butkevicius da 8 sayı, 8 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimler olmuşlardı. Yıldız uzunları Sabonis’in sadece 6 sayı, 8 ribaund, 4 asist ile katkı verdiği bir maçı böyle dominant bir şekilde kazanmaları önemliydi.

Porto Riko da ev sahibi avanjını en iyi şekilde kullandı bu turnuvada. Grup etabında zayıf Bahreyn’i zaten rahat geçmişler, güçlü rakipleri İtalya’yı da 11 sayı farkla geçerek grubu lider bitirmişlerdi. Bunun avantajıyla da yarı finalde dişlerine göre bir rakip olan Meksika ile eşleştiler, onlara karşı da gerekeni yaparak 98 sayı üretip tam 20 sayı farkla kazandılar. O maçta Waters 24 sayı, 4 asist, J.Howard 20 sayı ve Alvarado 12 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Evet iki takım da gruplarını namağlup bitirip ardından da yarı finalde rakiplerine dominant bir oyunla üstünlük kurdular. Ancak gerek kağıt üstünde kadro kalitesi anlamında gerekse sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında bana göre aralarında net farklar var. Litvanya bu faktörlerin tamamında üstün olan taraf. Ellerinde Grigonis, Kuzminskas, Sabonis gibi uluslararası seviyede hem çok tecrübeli hem de kaliteli isimler var. Ucunda Olimpiyat bileti olan bu kritik maçta hata yapmayacaklarını, düşük farkla da olsa kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.44
Betroad Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Osos de Manati – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 25.07.24

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Osos de Manati Perşembe günü saat 03:00’da …