Anasayfa / İddaa Tahminleri / Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 06.03.23

Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 06.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Los Angeles Clippers Pazartesi günü saat 06:00’da Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Clippers şıuana kadar 33 galibiyet toplayabildi ve kendisine 8. sırada yer buldu. Halen hedefleri olan direkt play-off biletinden yani, 6. sıradan sadece 1 adım uzaktalar. Bununla beraber tam 5 maçtır galibiyet sevincinden uzak olduklarını ve artık bir reaksiyon göstermeleri gerektiğini belirtelim. Evlerindeki son maçta Wolves’a 7 sayı farkla kaybetmekten kurtulamamışlardı. 4 Mart’taki son sınavlarında ise konuk oldukları sezonun flaş takımlarından Kings’e iyi direnseler de son nefeste 1 sayı farkla yenilmişlerdi. Powell’dan bu maçta da faydalanamyacaklar, Zubac’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Grizzlies da bu sezonun önemli çıkış yapan ekiplerinden birisi. Nitelim 38 galibiyetle de kendilerine 2. sırada yer buldular şuan için. Son 3 maçlarından ikisini kazanarak da ne kadar formda olduklarını gösterdiler. Ancak konu deplasman karnelerine gelince orada sıkıntı olduğunu görüyoruz… Evden uzaktaki son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler! Son olarak konuk oldukları lider Denver karşısında hiç varlık gösterememişler, tam 16 sayı fark yemişlerdi. Bu maçta da cezalı olan Morant, sezonu kapattığı açıklanan Clarke ve sakatlıkları devam eden Brooks ile Adams’dan faydalanamayacaklar. 

Normal şartlarda iki takım arasında kağıt üstünde bir eşitlik var diyebilirdik. Ama hem Grizzlies’ın deplasmanlarda son dönemde sergilediği kötü basketbol hem de Morant, Adams, Clarke, Brooks gibi önemli isimlerden yoksun olmaları ibreyi net şekilde ev sahibi avantajı bulunan, Leonard ve George gibi iki tecrübeli yıldıza sahip olan Clippers’a çeviriyor. Grizzlies’ı böyle eksik yakalamışken hata yapmayacaklarını ve kazanarak ilk 6 şanslarını sürdüreceklerini tahmin ediyprum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.52
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …