Anasayfa / Dallas Mavericks / Los Angeles Lakers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini (2) 18.03.23

Los Angeles Lakers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini (2) 18.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Los Angeles Lakers Cumartesi günü saat 05:30’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Lakers son dönemde bir düşüş yaşadı, 3 maçtan ikisini kaybettiler. Ama buna rağmen topladıkları 34 galibiyetle hedefledikleri play-in yarışına 10. ve son sıradan şuan için girmiş durumdalar. Evlerindeki performansları ise aslında gayet iyi, üst üste 3 galibiyetin ardından dişli bir rakip olan Knicks’e direnseler de 4 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Lebron ve Mamba’dan yine faydalanamayacaklar ama bu maçta Davis’in geri dönmesi ve Russell ile Schröder’e destek olması bekleniyor. 

Mavs cephesinde de bir düşüş oldu son dönemde. Doncic’in sakatlığı onları ciddi etkiledi, son 4 maçtan 3 tanesini kaybettiler ve 7. sırada olmalarına rağmen Lakers’dan sadece ama sadece 1 galibiyet fazlaları var. Ayrıca deplasman karneleri de sıkıntılı. Üst üste 4 maçlarını evden uzakta kaybettikten sonra zayıf Spurs’ü de anca uzatma sonunda yenerek kötü seriye dur diyebilmişlerdi. Bu maçta Doncic ile beraber diğer yıldızları Irving’den de faydalanamayacaklar ve Morris ile McGee’nin durumları da maç saatinde belli olacak.

Bir tarafta Lebron diğer taraftan hem Doncic hem de Irving olmayacak dolayısıyla Lebron’suz oynamaya daha çok alışmış olan Lakers’ın bir adım önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Davis’in geri gelmesiyle ve Russell ile Schröder’e pota altında destek olmasıyla Lakers tekrar seviye atlamış olacak. Sadece bir adım geride oldukları rakiplerini böyle eksik yakalamışken fırsatı kaçırmayacaklarını, saha avantajını da değerlendirerek hanelerine bir galibiyet daha yazdıracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.47
Betroad Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …