Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 21.09.20

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 21.09.20

NBA play-off batı konferansı final serisi ikinci maçında pazarı pazartesiye bağlayan gece 02:30’da Los Angeles Lakers Denver Nuggets ile karşılaşacak. İddaa bu maçta Lakers aleyhine -5.5, bets10 ise -6.5 sayılık handikap belirlemiş.

Los Angeles Lakers serinin ilk maçında Denver Nuggets karşısında üçüncü çeyrekte oyunu kopararak rahat bir galibiyet aldı. Anthony Davis ve Dwight Howard ikilisiyle boyalı alanda rakiplerine üstünlük kurarken hızlı hücumlardan 16 sayı buldular. Serinin ilk maçında takım halinde yayın gerisinden %42.3 ile isabet kaydederek iyi bir yüzde yakalamayı başardılar. Rajon Rondo Houston Rockets serisinde olduğu gibi yarı saha hücumlarını organize etme konusunda başarılıydı. 21 dakikada 9 asist yapmayı başardı.

Denver Nuggets ise serinin ilk maçında Nikola Jokic ve Jamal Murray ikilisinin faul problemine girmesinden ötürü maçın içine girmekte zorlandı. Bu ikiliden 42 sayı bulmalarına rağmen Gary Harris’ten Clippers serisinde aldıkları skor katkısını sağlayamadılar. Takım olarak Lakers’in hızlı hücumlarını durdurmakta zorlandılar. Lakers savunmada hiç zorlayamadılar. Rakipleri bulduğu 44 saha içi isabetin 33 tanesini asist üzerinden üretmeyi başardı.

Los Angeles Lakers rakibine oranla buraları oynamayı çok daha iyi bilen bir takım. Frank Vogel play-off döneminde rakibe göre strateji belirlemede en başarılı koçlardan biri oldu. Lakers ise bu dönemde çok istediği şampiyonluğa ulaşmak için her maça oldukça konsantre çıkıyor. Denver Nuggets seride söz sahibi olmak istiyorsa ikinci maçta rakibine bir mesaj vermek zorunda. İlk maçta rakiplerini hiç zorlayamadılar. Lakers buraları oynamayı bilen LeBron James gibi bir tecrübeye sahip. Serinin ikinci maçında benzer bir senaryo bekliyorum. Lakers’in rakibi karşısında handikapla kazanacağını düşünüyorum.  

 

İddaa Oranı: MS 1 (h:-5.5) – 1.48

Bets10 Oranı: MS 1 (h:-6.5) – 1.77

Eksikler:

Los Angeles Lakers: Dion Waiters (belirsiz) 

Denver Nuggets: Will BartonHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …