Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 01.10.20

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 01.10.20

NBA finallerinde çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’da Los Angeles Lakers ile Miami Heat serinin ilk maçında kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu maçta Miami Heat lehine +6.5 sayılık handikap belirlemiş.

Los Angeles Lakers konferans finallerinde Denver Nuggets’i beş maç sonunda eleyerek 10 yıl aradan sonra NBA finallerine yükseldi. Play-off döneminde yayın gerisinden yüzdeli hücum etmekte sıkıntı yaşasalar da gerek geçiş hücumlarında gerekse ikinci şans sayılarında rakiplerine kurdukları üstünlükle isimlerini finale yazdırdılar. LeBron James tecrübesiyle konferans finalinin son maçında harika bir performans sergileyerek takımın maçı kazanmasını sağladı. Anthony Davis play-off döneminde takımın en skorer ismi olurken Rajon Rondo gerek Houston Rockets gerekse Denver Nuggets serisinde oldukça iyi performans sergiledi.

Miami Heat ise doğu konferansının iddialı takımları Milwaukee Bucks ve Boston Celtics’i eleyerek NBA finallerinde Los Angeles Lakers’in rakibi oldu. Boston Celtics serisinde koç Eric Spoelstra maçların büyük bölümünde alan savunması kullandı. Play-off döneminde Tyler Herro ve Jae Crowder’dan çok iyi verim aldılar. Andre Iguodala son maçlarda rotasyonda daha çok süre alırken Celtics karşısında iyi bir seri geçirdi.

Miami Heat, NBA genelinde gerek LeBron James gerekse Anthony Davis ile eşleşebilen ender takımlardan biri. Lakers’e oranla hücumda çok daha fazla silaha sahipler fakat Andre Iguodala dışında NBA finali tecrübesine sahip oyuncuları yok. Lakers iki yıldızı Davis ve James’in performansına son derece bağımlı. Miami Heat rakibine ribauntlarda yenilmez ve geçiş hücumlarında Lakers’i sınırlayabilirse seride avantajlı olacaktır. Normal sezonda iki takım arasında oynanan iki maçı da Lakers kazanırken bu maçlarda ortalama 199 sayı çıktı. Fakat Miami Heat normal sezonun aksine play-off döneminde çok farklı bir rotasyon kullanıyor. Lakers’e oranla çok daha zorlu rakipleri geçerek finale çıktılar. Serinin ilk maçında lehlerine açılan handikapla beraber oyunun içinde kalmalarını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.52

Bets10 Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.70

Eksikler:

Los Angeles Lakers: –

Miami Heat: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …