Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 10.10.20

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 10.10.20

NBA final serisi beşinci maçında cumayı cumartesiye bağlayan gece 04:00’da Los Angeles Lakers ile Miami Heat kozlarını paylaşacak. İddaa bu maçta ev sahibi Lakers’in galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 216.5, bets10 ise 218.5 olarak belirlemiş.

Los Angeles Lakers serinin son maçında Jimmy Butler’i Anthony Davis ile savunarak Miami Heat’i hücumda oldukça sınırladı. İlk devrede tutuk bir oyun sergileyen LeBron James’in ikinci yarıda oyuna ağırlığını koymasıyla maçı kazanıp seride durumu 3-1’e getirdiler. Seri genelinde Frank Vogel takımını oldukça iyi yönetti ve rakibin oyun planına göre maç içinde kritik değişiklikler yaptı. Buna örnek olarak Jimmy Butler’in oynadığı ikili oyunlarda adam değişmeyerek Davis’in savunmadaki caydırıcılığını iyi kullandılar.

Miami Heat ise serinin son maçında hücumda oldukça zorlandı. Jae Crowder ve Tyler Herro final serisinde yayın gerisinden düşük yüzdeyle hücum etmeleri Heat’in sayı üretimini aşağı çekti. Özellikle dördüncü maçta Goran Dragic’in hücumdaki yaratıcılığını aradılar. Onun yokluğunda Jimmy Butler ve Tyler Herro hücumda ana yönlendirici rolünde oynarken son maçta Lakers Butler’in hücumdaki etkinliğini sınırlamayı başardı. Bam Adebayo ise sakatlık dönüşü henüz %100’üne ulaşabilmiş değil ve fizikli Lakers karşısında pota altında istediği verimlilikte hücum edemiyor.

Lakers seride 3-1 öne geçti. Miami’nin iddiasını sürdürebilmesi için art arda üç maç Lakers’i yenmesi gerekiyor. Takımın hücumdaki lideri Goran Dragic’den seri genelinde faydalanamadılar. Dragic’in beşinci maçta oynaması şüpheli gözüküyor. Seri ilerledikçe iki takım da hücumda birbirini sınırlandırdı. Serinin beşinci maçında Lakers’in rakibi karşısında kazanırken maçtan düşük skor çıkmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1/Alt (216.5) – 2.05

Bets10 Oranı: MS 1/Alt (218.5) – 2.45

Eksikler:

Los Angeles Lakers: –

Miami Heat: Goran Dragic (şüpheli)Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …