Anasayfa / İddaa Tahminleri / Los Angeles Lakers – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 23.03.24

Los Angeles Lakers – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 23.03.24

NBA Batı Konferansı ekibi Los Angeles Lakers Cumartesi günü saat 05:30’da Doğu ekibi Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Betroad misafir takım lehien 5.5 handikap belirlemişler. 

Lakers son 3 maçından ikisini kaybettiği ve yakaladığı çıkışı geride bırakmış oldu. Topladıkları 37 galibiyetle 9. sıradalar ve ilk 6 yani play-off yarışının 4 adım gerisindeler… Sezonun kritik bir dönemine girdiler diğer hedef kovalayan takımlar gibi. Evlerindeki performanslarının ise iyi durumda olduğunu belirtelim, son 4 maçlarından 3 tanesini kazandıalr. Son olarak da Atlanta’yı konuk etmişler ve tam 31 sayı farkla ezip geçmişlerdi! Prince, Wood, Vincent ve Vanderbilt’den bu maçta da faydalanamayacaklar. 

Sixers son 3 maçtan ikisini kazanarak Embiid’in yokluğunda toparlanma sinyalleri verdi. Nitekim bu sayede 38 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 7. sırada yer buldular, play-off potasından sadece 1 adım uzaktalar. Ancak deplasman karnelerinin sıkıntılı olduğunu belirtelim, son 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini görmüştük. Son olarak Suns karşısında direnememişler ve 13 sayı fark yemişlerdi. Embiid, Melton ve Covington’dan yine faydalanamayacaklar, Harris’in durumu ise net değil. 

Bana göre Sixers’da Embiid’in olmamasıyla beraber iki takım arasında net bir seviye farkı oluşmuş durumda. Lakers’ın elinde Lebron ile Davis gibi iki süper yıldızın yanı sıra Russell, Reaves, Hachimura gibi çok değerli parçalar da var. Dolayısıyla evlerinde olmanın da etkisiyle sezonun bu kritik döneminde rakibi eksik bulmuşke sürprize izin vermeyeceklerini, handikağı da geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.44
Betroad Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …