Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini (3) 30.08.20

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini (3) 30.08.20

NBA Play-Off eşleşmelerinde 5. maçlar devam ediyor. Seride 3-1’lik bir geri dönüş sağlayan Los Angeles Lakers, Cumartesiyi Pazara bağlayan gece saat 04:00’te Portland Trail Blazers ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve bets10 bu maçın handikaplarını Portland lehine 11.5 olarak belirlemiş.

Los Angeles Lakers kötü başlayarak acaba mı dedirttiği seride son 3 maçta sert bir performans koyarak maçlarını sırasıyla 23, 8 ve 20 farkla kazanmayı başardı. Son maçta 12 farklı oyuncudan katkı alan ekipte Lebron James öncülük yapmıştı. Ondan önceki 2 maçta ise kendisine gelen Davis’in önemli performansına tanık olmuştuk. Dış şut sorununu çözdükleri sürece tehlikeli bir takımlar ve Portland onlara bu sorunu yaşatacak bir savunma sergileyecek güçte değil.

Portland Trail Blazers ilk maçı kazandıktan sonra hem Bubble’ın verdiği yıpranmışlık hem de savunmasızlıktan sonra art arda maçlar kaybetmeye başladı. Bubble döneminde play-in de dahil olmak üzere en yüksek eforu onların sarf ettiğini söyleyebiliriz. CJ McCollum’ın ağrı kesici iğnelerle maçlara çıktığını da belirtmiştim. Son olarak Damian Lillard sakatlanarak Bubble’ı terk etti. Artık pek yapacakları bir şey kalmadı. Onlar için havlu atma vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Los Angeles Lakers 2. maçtan itibaren Davis ve Lebron ikilisinin başlattığı etkili oyunla çeşitli isimleri de maça dahil etmeyi başardı. Danny Green, Caldwell-Pope ve Kuzma gibi isimlerden önemli katkılar gelmeye başlayınca da durdurulamaz oldular. Karşılarında zaten üflesen yıkılacak bir Portland var. Savunma sorunları sezon boyu devam etti ve Bubble’da da bunun sıkıntısı çektiler. Artık Lillard da yok. Farklı bir Lakers galibiyetiyle serinin kapanmasını bekliyorum.

Eksikler:

LA Lakers: Rajon Rondo
Portland: Damian Lillard

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.55
Bets10 Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.69Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …