Anasayfa / Hazırlık Maçları / Lübnan – Mısır İddaa Tahmini 17.08.23

Lübnan – Mısır İddaa Tahmini 17.08.23

Hazırlık Maçları kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen turnuvada Lübnan Perşembe günü saat 19:00’da Mısır ile karşılaşacak. Rexbet toplam sayı limitini 154.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Lübnan, şuana kadar iki hazırlık maçı yaptı ve ikisinde de savunma odaklı bir basketbol ortaya koydu. Önce İran’ı 73-66 ile geçtiler, sonra da 15 Ağustos’da Fildişi’ne 67-77’lik skorla kaybettiler. 2022 Asya Kupası’nın MVP’si seçilen yıldız guard Arakji takıma liderlik edecek yine. Ayrıca eski NBA oyuncusu, yeni devşirmeleri Spellman’dan da çok şey bekliyorlar elbette. Tecrübeli uzun Haidar, patlayıcı guard El Darwich ve güçlü forvet Gyokchian ise takımın diğer tamamlayıcıları olacak.

Mısır ise şuana kadar bir tane ciddi hazırlık maçı yaptı ve Gürcistan’ı sürpriz bir şekilde 76-81’lik skorla geçtiler. Ligimizde de forma giyen, yakından tanıdığımız tecrübeli pivot Marei pota altında en güvendikleri isim konumunda, yanında da Anas Mahmoud olacak. Al Ahly’i Afrika Ligi şampiyonluğuna taşıyan skorer Ehab Amin de önemli bir parça ve Elgizawy de dikkat edilmesi gereken, potansiyelli bir genç oyuncu. 

Kağıt üstünde kalite ve basketbol seviyesi anlamında Lübnan’ın bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Yıldız guardları Arakji ve Spellman liderliğinde denk rakipleri Mısır karşısında kazanmaları sürpriz olmaz. Ama ben yine de riski azaltmak adına iki takımın düşük temposuna ve savunma odaklı basketbollarına güvenerek tercihimi alt seçeneğinden yana kullanacağım. Kazanan takımın 80 sayı ve kaybeden takımın 75 bareminin altında kalacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: ALT (154.5) – 1.64
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fransa – Avustralya İddaa Tahmini 21.07.24

Orleans kentinde oynanacak Hazırlık Maçı‘nda Fransa Pazar günü saat 22:00’da Avustralya ile karşılaşacak. Hem İddaa …