Anasayfa / Alba Berlin / Maccabi Tel Aviv – Alba Berlin İddaa Tahmini 01.10.20

Maccabi Tel Aviv – Alba Berlin İddaa Tahmini 01.10.20

Turkish Airlines Euroleague açılış haftası mücadelesinde Maccabi Tel Aviv Perşembe saat 21:05’de Alba Berlin ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak belirlemiş.

Maccabi koç Sfairopoulos ile yola devam ederken özellikle pota altı rotasyonunda önemli değişikliklere gitti. Black, Reynolds, Acy ile yollar ayrılırken iki genç Hırvat yıldız Dragan Bender ve Ante Zizic kadroya. Avrupa basketbolunun kalbinden NBA yolunu tutmuş olan ama istediklerini bulamayan iki genç yıldız Hunter ile beraber Yunan koçun takımda en güvendiği isimler arasında yer alacaklar. Guard rotasyonunda ise yine Wilbekin ve Dorsey takıma liderlik edecekler. Bursa’dan gelen Chris Jones ve iki potansiyelli isim Heidegger ile Cohen de onlara destek olacaklar. Özetle bu sezon daha dengeli ve bana göre daha güçlü bir kadrosu var İsrail ekibinin, Final Four’u zorlayacak takımlardan biri olacaklarını düşünüyorum. Sakatlıkları devam eden Casspi, Zoosman ve DiBartolomeo bu maçta forma giyemeyecekler.

Alman ekibi ise kurt hoca Reneses ile yola devam ediyor ama geçen sezona göre ciddi güç kaybettiler. Hermannsson, Nnoko, Mason, Cavanaugh, Giedraitis gibi önemli silahları kaybettiler. Yerlerini doldurmak için ise Fontecchio, Lammers, Lo, Granger ve Shevon Thompson gibi hamleler yaptılar ama Euroleague seviyesi için yetersiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz bu hamlelerin. Hazırlık döneminde 3 Euroleague takımı ile karşılaştılar. Milano’ya 22 ve Pana’ya 8 sayı farkla kaybederken Olympiakos’u ise evlerinde 6 sayı farkla geçebildiler. 

Maccabi zaten yarım kalan sezonun da dişli takımlarından biriydi. Ama özellikle pota altı rotasyonundaki sakatlık problemleri canlarını çok yakmıştı, Casspi ve Black’den sezonun büyük bir bölümünde faydalanamadılar. Şimdi Avrupa basketbolunu iyi bilen 2 genç yıldızla bu pozisyonları akıllıca doldurdular. Wilbekin ve Dorsey ile birlikte yine çok can yakacaklarını düşünüyorum. Her ne kadar bu maçta taraftar desteği arkalarında olmayacak olsa da geçen sezon zaten zayıf takımlardan biri olan, bu sezon daha da kan kaybeden Alba karşısında hata yapmayacaklarını, çift haneli farkarla kazanabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.45
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Fiba Şampiyonlar Ligi Basketbol.net iddaa tahmin ve bahis analizleri

Türk Telekom – Hapoel Jerusalem İddaa Tahmini 27.10.20

FIBA Şampiyonlar Ligi ilk hafta mücadelesinde Türk Telekom Salı saat 20:30’da Hapoel Jerusalem ile karşılaşacak. …