Anasayfa / Gaziantep / Manisa BBSK – Gaziantep İddaa Tahmini 11.03.23

Manisa BBSK – Gaziantep İddaa Tahmini 11.03.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Manisa BBSK Cumartesi günü saat 13:00’da Gaziantep ile karşılaşacak. intobet toplam sayı limitini 152.5 olarak belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Manisa koç Demir’in göreve gelmesiyle nefis bir çıkış yakalamış, üst üste 4 galibiyet elde etmişti. Bu sayede de 7 galibiyete ulaştılar ve düşme potasından 1 adım uzaklaştılar. Geçen hafta ise konuk ettikleri güçlü rakipleri Fenerbahçe karşısında beklendiği gibi fazla direnemediler ve 92-78 gibi farklı bir skorla kaybettiler. Bir önceki iç saha maçlarında da hücumda etkili oynamışlar, Tofaş gibi dişli bir rakibi 82-76 ile geçmişlerdi. Cruz-Tarrant ikilisi hücumda takıma seviye atlatmış durumdalar.

Gaziantep ise kötü gidişata son dönemde dur deyip düşme potasından çıkmış bir ekip. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ve onlar da Manisa gibi 7 galibiyete sahipler. Diğer taraftan son 3 resmi maçlarında hem Europe Cup hem de ligde bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izlettiklerini, hepsini de kazaandıklarını gördük. Bu 3 maçta 192, 166 ve 169 sayı çıkmıştı. Son olarak Europe Cup çeyrek final serisi ilk maçında Polonya’da konuk oldukları Anwil’i 84-85 ile geçmişlerdi. O maçta Dotson, Egbunu, Hanlan üçlüsü takımı taşımışlardı. 

Ligimizde son yılların en çekişmeli sezonunu izliyoruz. Tam 6 takımın 7 galibiyeti var ve play-off potasının 8 düşme hattının da 6 galibiyetle başladığını hatırlattığımda takımların nasıl bir alanda sıkıştıklarını daha net anlayabilirsiniz sanırım. Bir başka deyişle bu maçta çıkacak galibiyet her iki takım için de tam anlamıyla altın değerinde olacak. Denk güçler diyebileceğimiz bir mücadele olacak ve bu nedenle de taraf bahsi bana riskli geliyor. Bunun yerine Manisa’nın son maçlarda 80 sayılara çıktığını ya da zorladığını, Gaziantep’in ise son 3 açında da 80 baremini rahatlıkla geçtiğini düşününce toplam baremden üst seçeneği mantıklı görünüyor. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: ÜST (152.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …