Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Mavericks Doncic’i Farklı Bir Pozisyonda Kullanabilir

Mavericks Doncic’i Farklı Bir Pozisyonda Kullanabilir

Luka Doncic, NBA‘e adımını atarak yeni bir maceraya yelken açmıştı genç yaşında. Ancak bu macera ona beklemediği kadar farklı tecrübeler kazandılarabilir.

Genç yıldızı Real Madrid formasıyla 1, 2 ve az da olsa 3 numaralı pozisyonlarda görev alırken seyretmiştik. Ancak koç Laso onu 4 numarada, yani uzun forvet pozisyonunda hiç görevlendirmemişti.

Dallas Mavericks‘e yakın basın organlarından gelen bilgiye göre koç Carlislie, genç Sloven yıldıza ilk beşte uzn forvet görevini vermeyi düşünüyor. Tecrübeli koçun kafasındaki guard ikilisi, Dennis Smith ile Wesley Matthews olurken, 3 numarada Harrison Barnes’ı ve 5 numarada da DeAndre Jordan’ı düşünüyor.

Genç yıldız atletik ve güçlü NBA 4 numaraları karşısında epey zorlanacaktır. Ama zekası, pozisyon bilgisi ve yüzü dönük adam geçme becerisi ile de onlara zor anlar yaşatacağı bir gerçek.

Doncic’in beş başlaması ile birlikte Alman veteran yıldız Dirk Nowitzki’nin ise kenardan 6.adam görevi ile takıma katkı yapması bekleniyor.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …