Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 25.10.22

Memphis Grizzlies – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 25.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 03:00’te Brooklyn Nets ile FeDex Forum’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını deplasman ekibi lehine 3.5 olarak belirlemiş.

New York ve Houston karşısında alınan galibiyetlerle iyi bir başlangıç yapan Memphis’te Ja Morant’in de çok iyi bir performans göstermesiyle birlikte işler iyi gitmekteydi. Fakat son olarak iki gece önce Dallas’a konuk olan ekip 137-96’lık ağır bir mağlubiyet aldı ve deyim yerindeyse adeta yok edildi. Geride kalan üç maçta 34.3 sayı ve 7 asist ortalamalarıyla oynayan Ja Morant en büyük desteği Desmond Bane’den alırken Dillon Brooks’un yokluğunun sıkıntısını hâlâ yaşamakta. Brooks’un bir kez daha oynayıp oynamayacağı belirsiz durumda.

Brooklyn Nets ise şu ana kadar iki maç yaptı. İki günü boş geçen ekip New Orleans karşısında korkutucu bir mağlubiyet alsa da Toronto Raptors karşısında tecrübesini ve süperstarlarının kalitesini sahaya yansıtmayı bildi. Kevin Durant’in 27 sayıyla oynadığı maçta Kyrie Irving de 30 sayı kaydetmişti. Yaklaşık 70 maç kaçırdıktan sonra tekrardan parkelere dönen Joe Harris ise dönüş maçında sadece 3 sayı kaydedebildi. Takıma tekrar kazandırıldığı durumda Brooklyn’i bir kez daha tehlikeli bir ekip olarak görebiliriz.

Bu mücadelede iki takımın da galibiyet şansı kağıt üzerinde ve oranlarda eşit olarak gözükmekte. Fakat ben konuk olan ekip Brooklyn Nets’in daha iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Üstelik bugün Ja Morant’i savunacak isimler de olacak sahada. Her ne kadar durdurulması güç olsa da eşleşmelerde Brooklyn’in ağır basma ihtimali daha yüksek. Dillon Brooks dönüp form tutana kadar Memphis’in hücumda zorlanma ihtimali de aynı şekilde yüksek. Tercihimi konuk ekipten yana yapacağım.

Eksikler:

Memphis: Dillon Brooks (GTD), Danny Green, Jaren Jackson, Ziaire Williams
Brooklyn: Seth Curry, T.J. Warren

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8 Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Sacramento Kings – Chicago Bulls İddaa Tahmini (2) 05.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Sacramento Kings, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Chicago Bulls ile Golden …