Anasayfa / Golden State Warriors / Memphis Grizzlies – Golden State Warriors İddaa Tahmini (2) 19.03.23

Memphis Grizzlies – Golden State Warriors İddaa Tahmini (2) 19.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies 03:00’da Golden State Warriors ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.69 olarak açıklamışken Best10 ise oranı 1.93 olarak belirlemiş.

Grizzlies son dönemin formda ekiplerinden birisi. Adams ve Morant’den yoksun oynamaya da hemen adapte oldular, son 5 maçlarından 4 galibiyet çıkardılar! Ayrıca burada FedExForum’da tam 7 maçlık nefis bir galibiyet serisinin içinde olduklarının da altını çizelim. Son olarak denk rakiplerinden Dallas’ı 112-108 ile bu sahada yenmişlerdi. 2 gün önce de Spurs’ü deplasmanda uzatmada da olsa 120-126 ile geçerek kazanma alışkanlıklarını sürdürdüler. Bu maçta sezonu kapatan Clarke’ın yanı sıra yine Morant ve Adams’dan da faydalanamayacaklar.

Warriors cephesinde ise işler pek yolunda değil. Son şampiyon son 2 maçını kaybetti ve 36 galibiyette kaldı, 7. sırada yer alıyorlar ve şuanda play-off potasından play-in potasına averajla da olsa gerilemiş durumdalar. Ayrıca deplasman karneleri de ciddi sıkıntılı, evden uzakta tam 10 maçtır galibiyetle tanışamıyorlar! Son olarak konuk oldukları Doğu’nun dişli ekiplerinden Atlanta’ya 8 sayı farkla yenilmişlerdi… Jerome, Iguodala, Payton II, Wiggins, Rollins’den faydalanamayacaklar, Kuminga’nın durumu ise maç saatinde belli olacak.

İki takım daha yeni, 10 Mart’da yine burada FedEx Forum’da karşı karşıya gelmişler ve ev sahibi ekip 131-110 gibi net bir skorla rakibini devirmeyi başarmıştı. Açıkçası o günden bugüne pek birşey değişmedi. Memphis halen evinde kazanmaya devam ediyor, 7 maçlık bir galibiyet serisine sahipler burada taraftarlarının önünde ve Warriors ise halen deplasmanda kaybetmeye devam ediyor, evden uzakta tam 10 maçlık bir mağlubiyet serisine sahipler! Dolayısıyla bu zorlu deplasmanda da yine işlerinin zor olacağını, artık Morant ile Adams’ın yokluğuna adapte olmuş Grizzlies’in son maçta olduğu gibi Jones, Bane, Jackson liderliğinde bir galibiyet daha elde edeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.69
Best10 Oranı: MS 1 – 1.93
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …