Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs İddaa Tahmini (2) 10.01.23

Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs İddaa Tahmini (2) 10.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te San Antonio Spurs ile FedEx Forum’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın toplam sayı limitini 240.5 olarak belirlemiş.

Üst üste mağlubiyetler aldıktan sonra tekrar silkelenen ve 6 maçlık bir galibiyet serisi yakalayan Memphis 26-13’lük derecesiyle Batı konferansının zirvesinde bulunuyor. Son maçta Ja Morant ve Steven Adams sakatlığı nedeniyle forma giymemişti ama buna rağmen Utah karşısında iyi bir oyuna imza attılar ve Tyus Jones’ın bir kez daha parladığı maçta galip gelmeyi bildiler. Ja Morant ve Steven Adams’ın bu gece oynayıp oynamayacağı henüz netlik kazanmadı.

Son dönemde kötü gidişine dur demeyi başaramasa da galibiyetler almayı başarabilen San Antonio ekibi takıbın en çok süre alan ikinci ismi ve ana skoreri olan Devin Vassell’dan kötü haber aldı. Dizinde sakatlığı bulunan ismin yaklaşık 1.5 ay forma giymemesi bekleniyor. Onun yanı sıra son maçta Keldon Johnson’dan da yoksundular fakat Boston’a karşı dirençli bir oyun sergilemeyi başardılar. Vassell’ın yokluğunda daha fazla skor yükü olacak olan Johnson’ın bu gece oynayıp oynamayacağı belirsizliğini koruyor.

Memphis Grizzlies evindeki son üç maçı kazanmayı başarırken bu maçlarda sırasıyla 217, 226 ve 241 sayı izledik. Tempolu oynamayı seven üç takımla oynadıklarını da belirtmekte fayda var. San Antonio ise son dönemde maçlarında fazlasıyla sayı izlediğimiz bir ekip oldu. Ana skorerlerinin sakatlığına rağmen topu daha fazla paylaşarak farklı isimlerle skor üretmeyi başarıyorlar. Fakat bu maçta kontrolün Memphis lehinde olmasını bekliyorum zira arada net bir kalite farkı var. Ve bu denklemde Memphis’in oyunuyla birlikte açılan yüksek baremin geçilme ihtimalini düşük görmekteyim.

Eksikler:

Memphis: Danny Green. Durumu belirsizler: Steven Adams, Ja Morant, Brandon Clarke 
San Antonio: Keldon Johnson (gtd), Devin Vassell 

İddaa Oranı: ALT (240.5) – 1.51
intobet Oranı: ALT (240.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers İddaa Tahmini 30.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Indiana Pacers ile FedEx Forum’da …