Anasayfa / Boston Celtics / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.05.23

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.05.23

NBA Doğu Konferansı final serisi 4. maçında Miami Heat Çarşamba günü saat 03:30’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.60 olarak açıklamışken Best10 ise oranı 1.84 olarak belirlemiş.

Heat tartışmasız bu sezonun en büyük sürprizi! Daha doğrusu tam bir sürpriz yumurta konumundalar. Play-In turundan 8. sırada gelen Heat, hem çeyrek final hem de yarı finalde saha avantajı olmamasına rağmen adlarını konferans finaline kadar taşımayı başardılar. Önce lider Bucks’ı 1-4 ile geçtiler sonra da Knicks’i 2-5 ile yendiler. Şimdi gelinen nokta da final serisinde de 0-3 öndeler. Güçlü rakipleri Boston’u deplasmanda 2 kere yenerek önemli bir başarıya imza attılar.

Boston normal sezonu 2. sırada tamamlayarak geçen sezon finalde kaybettiği tekrar istediğini göstermişti. Konferans finaline gelirken ise zorlandılar diyebiliriz, Sixers karşısında saha avantajını kullanarak ancak son maçta 4-3 ile geçebilmişlerdi. Finalde de bu zorlu serinin mental ve fiziksel etkilerini negatif olarak yaşadılar. Evlerinde oynadıkları ilk 2 maçı da kaybederek soğuk bir duş aldılar. Ardından da deplasmanda kaybettiler ve artık elenmeden bir adım gerideler… 

Kağıt üstünde Boston rakibinden elbette daha iyi bir takım. Ancak Heat’in bu sezon sahaya koyduğu istikrarlı ve makine düzenindeki basketbol gerçekten parmak ıssırtıyor. Tam anlamıyla önüne geleni yeniyorlar ve onlar adına evdeymiş deplasmandaymış farketmiyor… Artık 3-0 öndeler ve NBA tarihinde buradan geri dönüp 4-3 kazanabilen bir takım yok! Bunun psikolojik üstünlüğü ile beraber Heat’in rakibini evinde oynamanın avantajıyla da bir kez daha yeneceğini ve 4-0 ile seriyi süpürerek NBA finaline çıkacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.60
Best10 Oranı: MS 1 – 1.84
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …