Anasayfa / NBA / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 24.09.20

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 24.09.20

NBA’de Play-Off heyecanı konferans finalleriyle devam ediyor. Serinin 4. maçında Miami Heat, Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Boston Celtics ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu maç için Boston galibiyetine 1.42 oran vermişken bets10 1.58 oran vermiş.

İlk iki maçta rakibinin gerisine düştükten sonra alan savunması yaparak maçı kazanmayı başaran Miami heat 3. maçta Boston karşısında varlık gösteremedi. Maç boyu geride olan ve sadece 4. çeyreği kazanan ekip rakip koç Brad Stevens’ın alan savunmasını 3. maçta çözmesiyle de büyük hasar aldı. Kazandıkları maçta gerçekten çok katı bir defans yaparak geri dönmeyi başarmışlardı ama bu maçta Gordon Hayward’ı da kazanan Boston’ın savunmasını delemeyip 11 farkla mağlup oldular.

Boston Celtics sonunda kendisine geldi. Maçın kazanılmasında da büyük etkisi olan ve ilk tur ikinci maçtan beri sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Gordon Hayward’ın dönüşü onlar için çok önemliydi. Hayward istatistiğe pek yansıtamasa da onun yanında tecrübesi ve defansıyla çok önemli rolü üstlendi. Brad Stevens bu sefer alan savunmasına daha hızlı hücum etme taraftarı oldu ve ilk iki maçtan farklı olarak savunma yerleşemeden hücum ederek kendi eksiklerini rakibe yaşattılar. 

Miami 3. maçı da kazansa bu maçın net favorisi olup 4-0’a doğru ilerliyor olacaktı ama Boston tarafından durduruldular. Bu maçtan sonra Miami’nin işi çok zor olacak çünkü günümüz basketboluna ters olan alan savunması mantığıyla iki maç kazanmayı başardılar fakat son maçta çözülen o savunmanın iş görüp görmeyeceği pek belli değil. Miami takım olarak iyi oynasa da tam tamına 4 tane iyi oyuncuya sahip olan Boston’a karşı kalite olarak düşük seviyedeler. Ben bu maçta Boston’dan galibiyet bekliyorum.

Eksikler:

Miami:
Boston:

İddaa Oranı: MS 2 – 1.42
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.58Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …