Anasayfa / NBA / Miami Heat – Indiana Pacers İddaa Tahmini (2) 25.08.20

Miami Heat – Indiana Pacers İddaa Tahmini (2) 25.08.20

NBA’de play-off heyecanı pazartesiyi salıya bağlayan gece 01:30’da oynanacak Miami Heat Indiana Pacers serisinin dördüncü maçıyla sürecek. Seride Miami Heat 3-0 önde bulunuyor. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 212.5, bets10 ise 210.5 olarak belirlemiş.

Indiana Pacers serinin üçüncü maçında ikinci periyotta 20 sayı geri düşmesine rağmen Malcolm Brogdon önderliğinde farkı eritmeyi başardı. Fakat maç sonunda yaptıkları basit top kayıpları neticesinde seride 3-0 geriye düştüler. Victor Oladipo geçtiğimiz sezon yaşadığı diz sakatlığının ardından hala ritim yakalayabilmiş değil. Sıralama maçlarının yıldızı TJ Warren Jimmy Butler’ın savunmasında zorlanıyor. Üçüncü maç özelinde kenardan skor katkısı almakta sıkıntı yaşadılar. Jeremy Lamb ve Domantas Sabonis’i arıyorlar.

Miami Heat seride 3-0 önde ama Indiana Pacers karşısında belirgin bir üstünlük kurabilmiş değiller. Yakın geçen maçları Jimmy Butler ve Goran Dragic’in ekstra katkılarıyla kazandılar. Maç içinde rakibe kapıyı kapatacak farkları yakalasalar da maça noktayı koymakta sorun yaşıyorlar. Miami Heat cephesindeyse deneyimli Sloven gard Goran Dragic harika bir seri geçiriyor. Jimmy Butler oyunun her iki tarafında da takıma önemli katkı verip savunmada TJ Warren’ı yavaşlatmayı başardı. Çaylak Duncan Robinson ilk maç dışında yayın gerisinden 12/9 isabetle oynayarak takıma önemli skor katkısı verdi. Üstelik savunmada aksamadı. Üçüncü maçın kazanılmasında Tyler Herro’dan gelen 20 sayılık katkı önemliydi.

Indiana Pacer’da ise Victor Oladipo formsuz olmasına rağmen seri genelinde takımın en çok şut kullanan oyuncusu oldu. TJ Warren’ın sadece skor odaklı bir oyuncu olması ve arkadaşlarına pozisyon hazırlamada sıkıntı yaşaması Nate McMillan’ın onu top yönlendirici pozisyonunda kullanmasını önlüyor. Fakat maçlara tutunmak için Warren’a hücumda daha çok pozisyon hazırlamak zorundalar. Miami Heat serinin son iki maçında yayın gerisinden %45 ile isabet buldu. Kadroları rakibe oranla daha geniş ve Eric Spoelstra gibi ligin en elit koçlarından birine sahipler. Seri genelinin aksine son maçta iki takım da tempo yaptı. Buna güvenip maçtan yüksek skor çıkmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst (212.5) – 1.45

Bets10 Oranı: Üst (210.5) – 1.47

Eksikler:

Miami Heat: Derrick Jones Jr (belirsiz), Jae Crowder (belirsiz) 

Indiana Pacers: Domantas Sabonis, Jeremy LambHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …