Anasayfa / NBA / Miami Heat – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 05.10.20

Miami Heat – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 05.10.20

NBA final serisi üçüncü maçında pazarı pazartesiye bağlayan gece 02:30’da Miami Heat ile Los Angeles Lakers karşı karşıya gelecek. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 216.5, bets10 ise 218.5 olarak belirlemiş.

Miami Heat serinin ikinci maçında Goran Dragic ve Bam Adebayo’dan sakatlıkları yüzünden faydalanamadı. Bam Adebayo’nun yokluğunda ikinci maç genelinde Lakers’in fiziksel üstünlüğüyle baş edebilmek için alan savunmasını maç geneline yaymak zorunda kaldılar. Adebayo büyük olasılıkla serinin üçüncü maçında sahada olacak. Goran Dragic’in durumuysa belirsiz. Serinin ikinci maçında ilk maça oranla hücumda çok daha agresif oynayıp 34 kez faul çizgisine gelmeyi başardılar.

Los Angeles Lakers ise ilk iki maçta rakibine ağır gerek tecrübe gerekse fiziksel anlamda ağır geldi. Her iki maçı da üçüncü çeyreklerde koparmayı başardılar. Anthony Davis, LeBron James ve Rajon Rondo üçlüsüyle Heat’in alan savunmasına karşı çok rahat hücum ettiler. İkinci maç özelinde yayın gerisinden istedikleri yüzdeyi tutturamasalar da yerleşimi iyi yaptıkları için ribauntlarda rakiplerine üstünlük kurmayı başardılar. Davis iki maç sonunda saha içinden 41/26 gibi mükemmele yakın bir yüzde tutturmayı başardı.

Miami Heat seride varlık göstermek için üçüncü maçı ne pahasına olursa olsun kazanmak zorunda. İkinci maçta önemli eksiklere rağmen Lakers’i olabildiğince zorladılar. Fakat güçleri maçı kazanmaya yetmedi. Lakers karşısında alan savunmasında sorun yaşasalar da adam adama savunmada rakibe daha rahat sayı imkanı veriyorlar. Serinin üçüncü maçında bam Adebayo’nun rotasyona dönüşüyle birlikte Miami Heat’in daha rekabetçi olmasını bekliyorum. Heat eksiklerine rağmen ikinci maçta 114 sayı bulmayı başardı. Lakers ise seri genelinde hücumda sorun yaşamadı şimdiye dek. Üçüncü maçtan yüksek skor bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst (216.5) – 1.55

Bets10 Oranı: Üst (218.5) – 1.70

Eksikler:

Miami Heat: Goran Dragic (belirsiz)

Los Angeles Lakers: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …