Anasayfa / NBA / Miami Heat – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 25.12.20

Miami Heat – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 25.12.20

NBA normal sezonda cuma akşamı 20:00’da Miami Heat evinde New Orleans Pelicans ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve bets10 bu maçta toplam sayı limitini 226.5 olarak belirlemiş.

Miami Heat ilk maçında deplasmanda Orlando Magic karşısında kaybederken koç Eric Spoelstra geçtiğimiz sezon sonunda olduğu gibi dört kısalı beşle oynamayı tercih etti. Fakat ilk beş başlayan Maurice Harkless’ten hiç verim alamadılar. Magic karşısında Tyler Herro gard poziyonunda ilk beş başlarken Goran Dragic altıncı adam olarak kenardan takıma önemli skor katkısı sağladı. Rakibe oranla daha geniş bir rotasyonları olmasına rağmen kenardan istedikleri skor katkısını alamadılar.

New Orleans Pelicans ise yeni koçu Stan Van Gundy yönetiminde çıktığı ilk maçta Toronto Raptors karşısında ikinci yarıdaki etkili oyunuyla kazanmayı bildi. Brandon Ingram sezonun ilk maçında triple double’ın kıyısından döndü. Raptors gibi ligin en iyi savunma takımlarından birine karşı çok top kaybı yapmalarına rağmen takım olarak savunmada kolay yenilmediler. Lonzo Ball ve Eric Bledsoe ikilisinin yayın gerisinden yüzdeli oynaması takımın alan paylaşımını daha iyi yapmasını sağladı.

New Orleans Stan Van Gundy’nin gelişiyle beraber yaz döneminde takıma kattığı parçalarla geçtiğimiz sezona oranla savunmada çok daha iyi gözüktü. Eric Bledsoe ve Lonzo Ball istikrarlı şut atabildiklerinde hücumları akıcı hale gelecektir. Miami Heat ise ilk maçında hücumda istenilen verimlilikten uzaktı. Bam Adebayo ve Jimmy Butler ikilisi Magic karşısında toplamda 13 top kaybıyla oynadı. Bench oyuncularından istedikleri skor katkısını ilk maçta alamadılar. Pelicans yeni koçuyla beraber gerek hazırlık dönemi gerekse ilk maçta savunmaya daha konsantre gözüktü. Miami Heat ise ligin iyi savunma takımlarından biri. İki takımın mücadelesinden düşük skor çıkmasını bekliyorum.   

 

İddaa Oranı: Alt (226.5) – 1.52

Bets10 Oranı: Alt (226.5) – 1.75

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Miami Heat: Chris Silva

New Orleans Pelicans: Wenyen GabrielHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 09.05.21

NBA normal sezonda gecenin maçında Boston Celtics pazar akşamı saat 20:00’da TD Garden’da Miami Heat …