Anasayfa / NBA / Miami Heat – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 11.05.22

Miami Heat – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 11.05.22

NBA play-off doğu konferansı yarı final serisi beşinci maçında Miami Heat FTX Arena’da Çarşamba sabaha karşı 02:30’da Philadelphia 76ers ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada deplasman takımı lehine +5.5 sayılık handikap belirlemiş.

Miami Heat deplasmanda oynadığı son iki maçta yayın gerisinden %15.5 ile hücum edebildi. Her iki karşılaşmada da Jimmy Butler dışında yan parçalardan istedikleri skor katkısını alamadılar. Embiid’in rotasyona dönmesiyle beraber Bam Adebayo’nun verimi azaldı. Son iki karşılaşmayı deplasmanda farklı kaybederek moral motivasyonu rakibe kaptırdılar. Serinin beşinci maçında ne yapıp edip evlerinde kazanmak zorundalar. Kadroları rakibe oranla çok daha geniş fakat henüz play-off rotasyonunu konsolide edememiş durumdalar.

Philadelphia 76ers ise serinin dördüncü maçında James Harden’ın nihayet uykusundan uyanmasıyla beraber son çeyrekte krize giren maçı kazanmayı başardı. Harden son çeyrekte ürettiği 16 sayıyla galibiyetin mimarı oldu. Joel Embiid maskeyle oynadığı için üçüncü maçta hücumda sıkıntı yaşamasına karşın dördüncü maçta daha verimliydi. Fakat son çeyrekte sadece 1 top kullanabildi ve hiç faul alamadı. Miami Heat’e oranla daha dar bir rotasyonla oynamalarına karşın son iki karşılaşmada başta Danny Green olmak üzere şutörlerden çok daha iyi verim aldılar. Seride momentumu ele geçirmiş durumdalar.

Serinin karar maçlarına geldik. Miami Heat evinde deplasmana oranla tempoyu daha yüksek tutup rakibi hataya zorlayarak geçiş hücumlarından skor üretmeyi seven bir ekip. 76ers ise son iki maçı kazanarak momentumu arkasına aldı. James Harden ilk üç maçta son çeyreklerde ortalarda gözükmemesine karşın son maçın kahramanıydı. Bu geceki mücadelede yakın bir maç geçmesini bekliyorum. Tercihimi daha moralli taraf olan 76ers lehine açılan handikaptan yana kullanmak istiyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+5.5) – 1.46

Best10 Oranı: MS 2 (h:+5.5) – 1.61

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Miami Heat: Dewayne Dedmon (belirsiz)

Philadelphia 76ers: Isaiah Joe (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 14.05.22

NBA play-off batı konferansı yarı final serisi altıncı maçında Golden State Warriors cumartesi sabaha karşı …