Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Milliler Super Cup’ta İlk Şampiyonluğuna Ulaştı

Milliler Super Cup’ta İlk Şampiyonluğuna Ulaştı

Almanya’nın ev sahipliğinde ilk kez 1987 yılında düzenlenen Super Cup’ın 30. şampiyonu, final mücadelesinde Çekya’yı mağlup eden A Milli Erkek Takımımız oldu.

1987 yılından bu yana geride kalan 29 organizasyona; Dortmund, Berlin, Bremen, Stuttgart, Braunschweig, Bamberg, Neu-Ulm ve Hamburg ev sahipliği yaptı. Super Cup, sadece 1990 ve 1993 yıllarında organize edilmedi.

10. kez bu organizasyonda mücadele eden A Milli Erkek Takımımız, finalde karşılaştığı Çekya’yı geçerek turnuvada ilk kez şampiyonluğa ulaştı.

Super Cup’ta geride kalan yıllarda alınan sonuçlar şu şekilde:Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Sırbistan – Türkiye İddaa Tahmini 16.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek turnuvada Sırbistan Cuma saat 18:00’da Türkiye ile …