Anasayfa / Brooklyn Nets / Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 11.03.23

Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 11.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Minnesota Timberwolves Cumartesi günü saat 04:00’da Brooklyn Nets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Wolves, topladığı 34 galibiyet Batı’da kendisine 8. sırada yer buldu ama 6. sıradan sadece averajla uzaktalar yani halen play-in oynamadan direkt play-off bileti kapma şansları devam ediyor. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak da formda bir dönemde olduklarını gösterdiler. Ancak evlerindeki son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve artık burada taraftarlarının önünde bir reaksiyon göstermeleri gerekiyor. Son olarak Doğu’nun güçlü ekiplerinden Sixers’a 94-117 gibi farklı bir skorla kaybetmişlerdi. Towns ve Nowell’dan yine faydalanamayacaklar, Rivers’ın durumu ise maç saatinde belli olacak.

Nets ise Doğu’da topladığı 37 galibiyetle kendisine 6. sırada yer buldu. Onların da hedefleri aynı, yerlerini koruyarak play-in oynamadan direkt play-off bileti kapmak istiyorlar. Ayrıca onlar da Nets gibi son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar. Deplasmanda ise güçlü Boston’a sürpriz yapıp zayıf Houston’ı geçtikten sonra bir diğer güçlü rakip Bucks’a 5 sayı farkla kaybederek serilerini sürdürememişlerdi. Uzun süredir sakatlığı bulunan Simmons’dan yine bu maçta da faydalanamayacaklar. 

Son haftalarda oynadıkları maçlara ve kendi konferanslarında bulundukları yerlere bakınca aralarında bir denklik var diyebiliriz. Ama konu kadrodaki oyuncuların tecrübe seviyesi ve kalitesine gelince bana göre Wolves bir adım önde. 3 maçtır evlerinde kaybediyor olmalarının da motivasyonuna sahipler, artık taraftarlarının önünde kazanmak istiyorlar. Edwards, Prince, Anderson, Conley, Gobert, Alexander-Walker gibi silahlarla ağırlıklıolarak genç oyunculardan oluşan Nets kadrosuna üstünlük kurarak evlerinde aradıkları reaksiyon galibiyetini elde edeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …