Anasayfa / NBA / Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets İddaa Tahmini 04.01.21

Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets İddaa Tahmini 04.01.21

NBA normal sezonda pazarı pazartesiye bağlayan gece 03:00’da Minnesota Timberwolves evinde Denver Nuggets ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada deplasman takımı aleyhine -7.5 sayılık handikap belirlemiş.

Minnesota Timberwolves ilk maçını kazandıktan sonra Karl-Anthony Towns’ın sakatlanmasıyla birlikte düşüşe geçti. Son üç maçlarında deplasmanda Lakers, Clippers, evlerindeyse Wizards’a farklı mağlup olurken rakiplerinden ortalama 26.7 sayı fark yediler. Koç Ryan Saunders sezon başında rotasyonla çok oynuyor ve takımdaki oyuncuların rolleri net değil. Geride kalan maçlarda çember savunmasında çok aksadılar ve boyalı alandan en çok sayı yiyen takım oldular. Kenardan gelen oyunculardan en çok katkı alan takımlardan biri olmalarına rağmen ofansif verimlilikte sondan beşinci, defansif verimlikteyse sondan üçüncü sıradalar.

Denver Nuggets son maçında evinde ligin formda ekibi Phoenix Suns’a 103-106 yenilerek beş maç sonunda 1 galibiyetle batı konferansında son sırada yer buldu. Jamal Murray sezona sakatlığının da etkisiyle beklentilerin altında bir başlangıç yaptı. Fakat son maçta Suns karşısında 30 sayı üreterek gereken sorumluluğu aldı. Nikola Jokic ise sezona oldukça formda başladı. Fakat yan parçalardan sezon genelinde istenilen verimi almakta sorun yaşıyorlar. Sezon başında savunmaları henüz istenilen seviyede değil.

Denver Nuggets çıkış arıyor ve dağınık durumdaki Minnesota Timberwolves tam onların dişine göre bir rakip. Beş maç sonunda batının dibinde yer alıyorlar. Timberwolves karşısında kazanmak isteyeceklerdir. Rakip Minnesota yıldız oyuncusu Towns’ın sakatlığında ligin en dağınık takımı görüntüsünde. Denver Nuggets’ın rakibi karşısında handikabı aşarak kazanmasını bekliyorum.   

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-7.5) – 1.55

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-7.5) – 1.75

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Minnesota Timberwolves: Karl-Anthony Towns, Josh Okogie

Denver Nuggets: Michael Porter JrHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

San Antonio Spurs – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 23.01.21

NBA normal sezonda San Antonio Spurs cumartesi sabaha karşı 04:30’da evinde Dallas Mavericks’i konuk edecek. …