Anasayfa / 2021 FIBA AfroBasket / Mısır – Tunus İddaa Tahmini 26.08.21

Mısır – Tunus İddaa Tahmini 26.08.21

2021 FIBA Afrika Şampiyonası B grubu mücadelesinde Mısır Perşembe saat 22:00’da Tunus ile karşılaşacak. İddaa Mısır lehine 10.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 12.5 olarak açıklamış. 

Mısır ilk maçında kıtanın vasat takımlarından Orta Afrika karşısında beklendiği gibi zorlanmamış, 56-72 gibi net bir skorla kazanmayı bilmişti. Rakibin kısır hücum performansını sert savunmasıyla iyice ortaya çıkarmış, hanesine bir savunma galibiyeti yazdırmıştı. Hücumda yettiği kadar oynadıkları maçta hazırlık maçlarının formda ismi Saleh’den 22 sayılık katkı almışlar, Abdelhalim de 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile ona eşlik etmişti. 

Tunus ise turnuvanın şampiyonluk favorilerinden biri ve bunu ilk maçta kıtanın orta şekerli takımlarından biri olan Gine’yi 82-46 gibi dikkat çekici bir skorla yenerek, daha doğrusuz ezip geçerek gösterdiler. Harika savunmalarının yanı sıra Mejri’nin 17 sayı, 3 ribaund, Roll’un 14 sayı, 5 asist ve Abada’nın 10 sayı, 3 asistlik etkili oyunlarıyla hücum tarafında da çok verimli, dominant bir oyun sergilemişlerdi. Ben Romdhane ve El Mabrouk gibi isimlerin tek hanelerde kaldığı bir maçta bile 82 sayı atmaları önemliydi. 

Mısır’da El Gammal ve Marei gibi önemli silahlar yok ve Saleh, Abdelhalim, Oraby gibi isimlerle bu turnuvada çeyrek finalden öteye geçebileceklerini düşünmüyorum. Grup birincilerinin eleme maçı oynamadan direkt çeyrek final bileti kapacağını hatırladığımızda Tunus’un Roll ve Mejri gibi iki tecrübeli silah liderliğinde bu maçı bırakmayacağını düşünüyorum. İki ülke arasında son yıllarda basketbol adına önemli bir rekabet var ve Tunus’un hem kalite hem de tecrübe farkıyla bu rekabette hanesine bir galibiyet daha yazdıracağını, bunu da çift haneli farklarla rahat bir şekilde elde edeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 2 (-12.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

almanya bbl basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Niners Chemnitz – Oldenburg İddaa Tahmini 25.09.21

Almanya easyCredit BBL açılış haftasında Chemnitz Cumartesi saat 21:30’da Oldenburg ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın …