Anasayfa / Genel / Muratbey Uşak İstanbul BBSK Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mart 2017

Muratbey Uşak İstanbul BBSK Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mart 2017

BSL maçında Beşiktaş 5 Mart Pazar öğleden sonra saat 15:00’de düşme potasından uzak kalmak isteyen iki denk takım karşı karşıya geliyor, Muratbey Uşak İstanbul BBSK’nü ağırlıyor. Inteltek’in belirlediği rakamlara göre deplasman takımı İstanbul BBSK lehine 5.5 değerinde bir handikap açılmış ve toplam sayı baremi de 160.5 olarak set edilmiş.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde aradığını bulamasa da sonrasında yoluna devam ettiği FIBA Europe Cup’da adını çeyrek finale yazdırmayı başaran koç Bulkaz’ın ekibi sezon ortasında takıma katılan yabancıların uyum sağlaması ile beraber tekrar tehlikeli bir takım hüviyetine büründü. Şuanda ligimizde 5 galibiyete sahipler ve 14.sıradalar. Balıkesir’in 2 galibiyet önündeler ve bir kaç hafta üstüste hata yapmaları durumunda kendilerini düşme potasında bulabilirler. Ancak bunu bilmelerine rağmen son haftalarda kötü bir performans sergiliyorlar, tam 4 maçtır galibiyet yüzü görmediler. Gerçi bu mağlubiyetlern 3 tanesi Fenerbahçe, Efes ve Beşiktaş’a karşıydı ama bu bölümde TED’e de yenildiklerini unutmayalım. Ligde ortalama 79 sayı bulan Uşak bu alanda vasat üstü bir takımlar. McKissic, Harrison ve Auguste son maçlarda takımlarını sırtlayan, ön plana çıkan isimler oldular. Savunmada ise potalarında 84 sayı görüyorlar ve bu konuda en kötü 3 takımdan biri konumundalar. Bu sezon evlerindeki büyüyü de sağlayabilmiş değiller, 9 maçtan sadece 3 galibiyet çıkarabildiler.

Koç Erdoğan’ın ekibi aslında ligimizin istikrarlı takımlarından biri ancak yaşanan sakatlıklar ve pota altında bir türlü aranan ismin bulunamaması onları çok etkiledi. Şuanda 7 galibiyetli Trabzonspor ile birlikte 11.sırayı paylaşıyorlar, play-off potasından da 2 galibiyet gerideler. Ancak onlar da bu maçtaki rakipleri gibi bunun korkusunu sahaya yansıttıkları basketbola pek yansıtamadılar ve son 5 maçlarından sadece 1 galibiyet alabildiler ki bu da ligin zayıf takımı TED karşısındaydı. İBB maç başına sadece 76 sayı bulabiliyor ve bu alanda ligin en kötü 2.takımı konumundalar. Armand takımın en istikrarlı skoreri şuanda, ayrıca yeni transfer Gagic de daha ilk maçtan takıma uyum sağlamış görünüyor, 16 sayı buldu ilk maçında TED’e karşı. Savunmada ise potalarında gördükleri 83 sayı ile ligin vasat ekiplerinden biri konumundalar.

Savunmaları pek oturmamış, kolay sayı yiyen ve bunun yanında yüksek tempoda oynamayı seven, buna uygun oyun kurucuları artı atletik isimleri de bulunan iki ekip karşı karşıya geliyor. Düşme potasından uzak kalmak adına iki takım için de önemli olan bu maçta çok atan bir adım önde olacaktır. Savunmaların geri planda kalacağını düşündüğüm maçta önerim üst seçeneği olacak.

ÜST 160.5 / 1.70 (iddaa) & 1.90 (bets10)

 

 Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir